Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

1

03/10

SALAMANDER Citrus
DDH DIPA i początek
odliczania do BGM7

Zapraszamy na premierę SALAMANDER Citrus DDH DIPA

Pół roku od premiery na Beer Geek Madness 6 – Intense chcemy przywrócić Wam te smaki i wspomnienia. DDH DIPA w nowej wersji oraz piwa z hiszpańskich browarów, które gościliśmy w kwietniu we WRCLW. Kulinarne atrakcje ułatwią wspomnienia #BGM6. Na pewno zaczniemy też odliczać do #BGM7 💯️🍻

Szczegóły zaproszenia na Fb – https://www.facebook.com/events/1029356890577485

SALAMANDER Citrus DDH DIPA (Double Dry Hopped Double India Pale Ale) z jeszcze większą ilością chmielu i cytrusów – tym razem będą to pomarańcze, cytryny i grapefruity. Super owocowe i chmielowe połączenie!

Wspominając szóstą edycję BGM podczas premierowego weekendu podamy na Długosza jedno z festiwalowych dań. Żebro wołowe było hitem kwietniowej kooperacji z Malte. Do nowej odsłony Salamander Citrus DDH DIPA serwujemy to samo danie z nowymi dodatkami. Salsa mango podkreśli cytrusowo-tropikalny charakter chmieli dodanych na etapie leżakowania. Dodatek kardamonu doskonale komponuje się z hiszpańskimi suszonymi owocami cytrusowymi. Dodamy też papryczki chili – uwydatnią miękką gorycz stylu. Danie proponujemy spróbować również z Laugar Amarauna Hazy IPA, warzonym przez naszych przyjaciół z Bilbao. Aromaty mango, brzoskwini, pomarańczy mieszającej się z sosnowością rewelacyjnie wyciągną owocowe smaki dania💯️🍻

Do tego mieszanka wybuchowa, wizytówka hiszpańskiego craftu. Będą rotowały (losowo).

👉Edge – Padrino – American Porter
👉La Quince – Vanilla Black Velvet – Vanilla RIS
👉La Pirata – Pirate Hill – New England IPA
👉Naparbier – Hypnotic – Imperial IPA
👉Laugar – Amarauna – Hazy IPA

Będzie też specjalna partia piw hiszpańskich w butelkach. Zaznaczone piwa pojawią się w Pubie z okazji premiery.

In Peccatum: – Buddah’s Hand

– Citrus DH Pale Ale – Round #1
– Extrahopped Farmhouse Pale Ale

La Pirata:
👉iAy, Carmela! – Imperial IPA
👉Nutcase – Imperial Stout z aromatami orzechów laskowych, toffi i kakao –
Black Block Bourbon
– RIS Bourbon BA
– Hard Decision
– Oatmeal RIS – kolaboracja z Browar Stu Mostów
– 100 Ponts – Belgian IPA

La Quince:
– Evil is in A Midnight Mash
– Porter Bałtycki
– God Save The Extra Pale Ale
– APA – Street #1
– Session IPA
– Vanilla Black Velvet
– Vanilla RIS

Laugar:
– Aupa Tovarish
– RIS
– Black Tundra
– RIS leżakowany z płatkami drzewa cedrowego
– Thriller
– RIS z kawą i kokosem
– nasza kolaboracja
– Funky Espresso
– Coffee Sour Ale

Naparbier:
👉Spoiler!
– Sour Ale leżakowany w beczkach po hiszpańskim Amontillado
– Bagpiper
– American IPA fermentowana trzema rodzajami drożdży
– Fruitmagic Berrymagic
– Berliner Weisse z miksem owoców malin, czarnej porzeczki, borówek i wiśni
– Hamabost
– Imperial IPA z dodatkiem 10 różnych odmian chmielu
– Pumpkin Tzar
– RIS z dodatkiem dyni i papryczek habanero
– Willy el Tuerto
– RIS z dodatkiem kokosa i wanilii

Styl Double Dry Hopped DIPA jest wyjątkowo modny w ostatnim czasie. To dość nowatorskie podejście do stylu DIPA – a więc nieco słodsze, nie aż tak mocne, z bardzo intensywnym nastawieniem na aromat chmielowy, ale już nie koniecznie na goryczkę. Dodatkowo piwo jest zamglone, aby podkreślić jego upodobnienie do soków owocowych, oraz przypomnieć, że tego typu piwo należy pić super świeże – wtedy najbardziej zachwyca. Leżakowane z suszonymi cytrusami – cytrynami, pomarańczami i grapefruitem.

Mimo, że styl ten należy do jednych z najmocniejszych z rodziny „IPA” to zawartość alkoholu nie jest bardzo wyśrubowana – piwo ma podwyższoną pełnie, a zawartość alkoholu jest w niższej zakresie dla stylu DIPA. Przy tym musi mieć przyjemną teksturę i odrobinę zmętnienia – zapewniają to słody pszeniczne i płatki owsiane. Chmiel pojawia się na wszystkich etapach, i to w dużej ilości.

Do tego intensywnie aromatycznego piwa dodaliśmy prawdziwą bombę – imponującą ilość produkowanych specjalną technologią hiszpańskich suszonych owoców cytrusowych. Nie są to skórki, a właśnie całe małe owoce – odmiany karłowate, które w całości się suszy i mieli zaraz po suszeniu. Dlatego mają niesamowity smak i aromat całych, soczystych owoców, niesamowicie intensywnych. Cytrusy przez kilka godzin ekstrahowaliśmy w HopGun’ie aby wydobyć z nich olejki eteryczne – a potem oddzieliliśmy je od piwa, tak aby nie przekazały zbyt dużo swojej goryczki. Dało to piorunujący efekt, niesłychanie intensywny cytrusowy aromat i smak. Zapraszamy na pierwszy łyk!