Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Monks

16/09

Z Northern Monk
warzymy we WRCLW.
ART#22 DDH DIPL!

Northern Monk warzy w Polsce!

Warzymy na Długosza z jednym z najszybciej rozwijających się i najbardziej ekscytujących browarów w Wielkiej Brytanii. Warzyliśmy niedawno w Leeds. W czwartek 20/09 zapraszamy na wspólne warzenie na Długosza, niepowtarzalne Meet The Brewer & Tap Takeovers. I już dziś na Premierę ART#22 DDH DIPL.

Wspólne warzenie zaczniemy z samego rana w czwartek. DIPL, czyli double india pale lager, ale mocno chmielowa na aromat. W szczególności poprzez podwójne chmielenie na zimno chmielami, które dodadzą owocowego charakteru. Celem jest stworzenie unikatowego, wysoce pijalnego piwa. Wybraliśmy lagera, gdyż ten styl króluje w naszej części Europy, ale mocno podkręciliśmy recepturę, aby wzbogacić go o nowofalowe podejście, to z czego Northern Monk jest bardzo znany. Ok. 14:00 lunch z naszymi gośćmi.

Meet The Brewer & Tap Takeovers od 19:00 w pubie. Zapraszamy wraz z Adam Lyle, Lead Brewer, oraz Vas Venizelacou, Sales Operations, która odpowiedzialna jest za eksport i duży sukces dystrybucyjny Northern Monk. Będzie można posłuchać i podpytać o najnowsze trendy w piwowarstwie rzemieślniczym oraz duży sukces Northern Monk, który ma już 2 browary i nie zwalnia. Lista ich kooperantów jest imponująca: od czołówki angielskiego kraftu poprzez światowe ikony jak Other Half, Finback czy De Molen. To będzie już drugie nasze wspólne warzenie. W Leeds warzyliśmy Mocca Baltic Porter. Przed nami zatem okazja by porozmawiać o obu kooperacyjnych piwach.

Przygotujcie pytania. Ten film wiele mówi o piwowarskej kreatywności, dystrybucji, beczkach i crowdfundingu – wszystkich wielkich decyzjach, które musieli podjąć, aby dotrzeć do miejsca, w którym dziś się znajdują, jednego z liderów branży: https://youtu.be/wXjdpTQIogM?t=1m52s Na kranach modne hazy ipa i DIPA, czyli style, z których słyną Brytyjczycy.

Premierę ART#22 DDH DIPL planujemy na wyjątkowy weekend 8-11 listopada.