Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Dois Corvos

13/09

ART#20 Hibiscus Citrus
Saisonz z portugalskim
Dois Corvos, 20-23/09

Zapraszamy na pierwszy łyk ART#20 Hibiscus Citrus Saison

Wytrawne belgijskie piwo farmerskie – jasne, lekkie, orzeźwiające. A do tego leżakowane z kwaskowym, intensywnie aromatycznym, czerwonym kwiatem hibiskusa. A tuż przed rozlewem podkręcony HopGunem zestami z cytrusów – pomarańczy i cytryn.

Kolaboracyjne piwo z browarem Dois Corvos (dwa kruki) z Lizbony! 🇵🇱️🇵🇹️💯🍷 Nasze pierwsze piwo z portugalskim browarem, który podczas wspólnego warzenia reprezentował Paweł Nowak – ich polski piwowar. Pierwszy raz użyliśmy do warzenia kwiatu hibiskusa – aromatycznego i kwaśnego, który wraz z zestami z cytusów najlepiej pasuje do belgijskiego stylu Saison. Kwaskowe, czerwone, cytrusowe, hibiskusowe farmerskie orzeźwiające piwo – rozsmakujcie się w nim, podobnie jak my.

Kwiat hibiskusa (zwany też kwiatem malwy sudańskiej) znany jest przede wszystkim z charakterystycznych naparów. Nic dziennego – stanowi źródło naturalnej witaminy C oraz wapnia, witamin i soli mineralnych. Słynie ze swojego przepięknego czerwonego koloru, smaku i aromatu. Wszystkie te cechy zachowaliśmy w piwie, dodając napar z hibiskusa na zimno, przez HopGuna, na etapie leżakowania piwa.

Saison, nazywany często piwem „farmerskim” lub „chłopskim”, to jasne, orzeźwiające, wysoko odfermentowane belgijskie piwo górnej fermentacji. Charakterystyczne w tym stylu są drożdże – nadające wytrawny finisz, wysoką pijalność oraz złożony, estrowo-fenolowy (owocowoprzyprawowy) aromat. Pijalność uwypukla umiarkowana goryczka oraz użycie słodów pszenicznych. W naszym przypadku z nietypowymi dodatkami – zestem z cytrusów i kwiatem hibiskusa.

Zmielona suszona pomarańcza i cytryna wprowadziły przyjemne nuty cytrusowe, które wraz z pikantnością saisona i kwaskowością hibiskusa tworzą idealne połączenie. Zapraszamy zgodnie ze zwyczajem już w prapremierę w czwartek w Browarze. Na Długosza przez cały weekend będziemy serwowali również ART#17 – poprzednie nasze saison. Kwaśne wspomnienie lata. Uzupełnieniem Naparbier Fruitmagic Berrymagic – berliner weisse uwarzone z miksem malin, jeżyn, wiśni, jagód i czarnej porzeczki.

Piątek 21/09 premiera we Wrocławiu i lokalach partnerskich premiery. W sobotę 22/09 premiera w kraju i lokalach partnerskich premiery. Szczegóły oraz możliwość zaproszenia znajomych na https://www.facebook.com/events/878219429043693/