Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

VI Zjazd

07/08

VI Zjazd pracowników
byłych wrocławskich
browarów

Spotkaliśmy się z okazji Dnia Piwa i Piwowara

To już 6 spotkanie piwowarów w Browarze Stu Mostów, ludzi zawodowo związanych z produkcją piwa w dawnych wrocławskich browarach. Coroczny Zjazd to kapitalna okazja do spotkania po latach.

Spotkanie było okazją do wspomnień oraz zaprezentowania tempa w jakim rozwija się kraft i Browar Stu Mostów. Goście po raz pierwszy widzieli Browar po rozbudowie, dziś de facto jeden z największych browarów kraftowych w Polsce. Relacjonowaliśmy sukcesy 3 naszych marek, premiery tego roku, wyniki ekspansji eksportowej, plany naszej aktywnej promocji w całej Europie, w tym udział w topowych festiwalach, w tym nadchodzącym Brewskival w szwedzkim Helsingborgu, 24-26/08.

Pokazaliśmy okładkę największego w Europie magazynu dla miłośników piwa, ukazującego się w nakładzie 50 tys. egzemplarzy, z naszym Salamandrem. Okładka numeru poświęconego Polsce. Opowiadaliśmy o warzeniach z topowym browarami i tym co działo się w Anglii, gdzie w sierpniu warzyliśmy z Track Brewing, Northern Monk, a potem By the River i Wylam. O Piwnych Mostach, które są zawsze czymś więcej niż wspólnym warzeniem i wymianą doświadczeń piwowarów. Naszym celem jest wzbogacenie piwnej kultury. To zawsze „most kulinarny”, prezentacja dorobku, piwnych zwyczajów i trendów. Warzenie to okazja by pokazać miejsca narodzin piwnej rewolucji i nasze liczące 800 lat browarnicze tradycje. Już niebawem gościć będziemy piwowarów z Laugar, warzymy również z portugalskim Dois Corvos. Zapraszamy już dziś!

Wspominaliśmy elitarny Beer Geek Madness, wielki Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa oraz młody stary, wrocławski, Oktobeerfest Alternative. Na koniec pochwaliliśmy się planami sierpniowej rozbudowy. Gotowe jest już bowiem nasze Centrum Foodpairingu. Nowe pomieszczenia, w których będzie można edukować: będą warsztaty, degustacje, kolacje, dla ludzi, którzy znają się na piwie i dla tych, którzy dopiero je odkrywają.