Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

VI Zjazd

03/08

Zapraszamy na Dzień
Piwa i Piwowara!
Stu Mostów, 5/08

Zapraszamy na Dzień Piwa i Piwowara!

Zapraszamy na wielką integracje pokoleń. Otwieramy specjalnie od 12:00. Podpinamy świeżutką warkę ART#9. Inną atrakcją na upały będzie dostępny Brewski Homeland – berliner weisse z jagodami, borówkami i malinami – rześki, wytrawny, kwaśny i owocowy.

To już 6 spotkanie piwowarów w Browarze Stu Mostów. Szczególnie serdecznie ludzi zawodowo związanych z produkcją, tych którzy pracowali w dawnych wrocławskich browarach. Coroczny Zjazd to kapitalna okazja do spotkania po latach. Jeśli znacie weteranów pomóżcie im skontaktować się z nami. Zapraszamy na zwiedzanie, prezentacje tego co wydarzyło się w minionym roku, dobre piwo.

Pracownicy byłych wrocławskich browarów byli pierwszymi, którzy oficjalnie zobaczyli „nowy Browar” i stanęli do pamiątkowego zdjęcia przy imponujących nowych zbiornikach. Wtedy mówili, że to taki „mały kompaktowy browarek”, jak kanonierka. W niedzielę zaprezentujemy wyporność 10 tys. hl, jeden z największych browarów kraftowych w Polsce. Planujemy zwiedzanie oraz prezentację. Opowiemy o premierach tego roku, ekspansji eksportowej, aktywnej promocji w całej Europie, naszym udziale w największych Festiwalach. Pokażemy okładkę największego w Europie magazynu dla miłośników piwa, ukazującego się w nakładzie 50 tys. egzemplarzy, z naszym Salamandrem. Na okładce numeru poświęconego Polsce. Opowiemy o warzeniach z topowym browarami i tym co dzieje się teraz w Anglii, gdzie w sierpniu warzyć będziemy z Track Brewing, Northern Monk, a potem z Wylam. Opowiemy o piwach owocowych i ich spektakularnych premierach. O Piwnych Mostach, które są zawsze czymś więcej niż wspólne warzenie i wymiana doświadczeń piwowarów. Celem jest wzbogacenie piwnej kultury. To zawsze „most kulinarny”, prezentacja dorobku, piwnych zwyczajów i trendów. Warzenie to okazja by pokazać miejsca narodzin piwnej rewolucji i nasze liczące 800 lat browarnicze tradycje. Wspomnimy elitarny Beer Geek Madness, wielki WFDP i jakże wrocławski Oktobeerfest Alternative. Na koniec pochwalimy się planami sierpniowej rozbudowy. Gotowe jest już bowiem nasze Centrum Foodpairingu. Nowe pomieszczenia, w których będzie można edukować: będą warsztaty, degustacje, kolacje, dla ludzi, którzy znają się na piwie i dla tych, którzy dopiero je odkrywają.

Zapraszamy w niedzielę 5 sierpnia o 12:00. Prosimy o potwierdzenie przybycia. Wszelkich informacji udziela Katarzyna Chlebus pod numerem 600715572 oraz mailowo k.chlebus@100mostow.pl Kto się wybiera powinien zobaczyć jakie wrażenie zrobiła pierwsza wizyta pracowników byłby wrocławskich browarów na Długosza – https://youtu.be/6Dff00GxLT0