Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

WRCLW Barley Wine

18/06

WRCLW Barley Wine
Porto & Bourbon Double
B.A. 2017 → 28/06-1/07

Najmocniejsza premiera tego lata!

Most pomiędzy światem piwa, wina oraz bourbonu. Barley Wine należy do najmocniejszych rodzajów piwa, znany jest z bogactwa aromatów słodowych – karmelowych, biszkoptowych i miodowych. Świat amerykańskiej whisky i wina reprezentowany jest przez długie, podwójne leżakowanie w beczkach po Porto i Bourbonie. To właśnie starzenie piwa w beczkach niesamowicie wzbogaca aromat o nuty wanilii, kokosa i czerwonego, mocnego wina. Smak dębiny, porto i whisky sprawia, że jest to wyjątkowo szlachetne i wielowymiarowe piwo. Zapraszamy na pierwszy łyk!

Foodpairing! Będzie szynka złotnicka dojrzewająca 21 miesięcy, karmelizowany nad ogniem ananas, do tego sos z sera ementaler z chrupkami z żyta i młóta. Zestawu tych 3 pozycji stworzy deskę przekąsek. Smakowy link z aromatem bourbonu. Owoc jest kwaśny i słodki, ser jest aromatyczny i lekko ostrawy, szynka ma mocny smak, wyrazisty, lekko słony i ostry.

Premiera to zawsze okazja by lepiej zrozumieć piwne rzemiosło. Tym razem na pewno więcej opowiemy o leżakowaniu i beczkach w jakich leżakowane było piwo. Obok naszych piwowarów zapraszamy na spotkanie z ekspertem, który opowie o wszystkim co niezbędne kiedy degustujemy whiskey. Specjalną atrakcją zwiedzanie Browaru z porównaniem technologii produkcji piwa i bourbonu! Czwartek, 27/06, godzina 18:00. Zapisy na Evenea – https://barleywine-porto-bourbon.evenea.pl/

Gdzie pytać, gdzie zdegustować, gdzie kupić? – zawsze na Piwnej Mapie https://100mostow.pl/piwna-mapa/