Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

BPBW

21/05

Weekend węgierski we
WRCLW, Tap Takeover
& BPBW in Budapest

Przed nam Beer Week w Budapeszcie 2018 i Weekend węgierski na Długosza

Węgrzy chcą nam pokazać jak szybko rozwija się ich kraft. Organizatorzy BPBW zaprosili do współpracy wiele multitaprów, restauracji i lokali, tak by pokazać piwną kulturę i niepowtarzalny klimat. Tydzień piwa w Budapeszcie to pierwszy międzynarodowy festiwal piwa rzemieślniczego na Węgrzech. Wśród gości wiele świetnych browarów i wielu naszych przyjaciół. Brouwerij De Molen, La Pirata, Edge Brewing Co., norweski Lervig, Põhjala. Pełna lista zaproszonych Browarów na https://bpbw.hu/breweries

Jesteśmy jednym z dwóch polskich Browarów, które zaprezentują się w Budapeszcie (drugim jest browar Golem). Pokażemy wszystkie nasze marki. WRCLW Rye RIS Porto and Bourbon Double B.A. 2017. SALAMANDER Oatmeal Chocolate Milk Stout NITRO oraz SALAMANDER Grapefruit and Mandarin DDH. ART#17 Pink Guava Sour Saison.

27/05 wspólnie zapraszamy na kranoprzejęcie do Neked Csak Dezső – Brewpub & Bistro. Tu ilość kranów będzie większa. Poleją się WRCLW Barley Wine i Roggenbier, SALAMANDER Strawberry Milkshake IPA oraz AIPA, ART#7 German Red IPL, ART#9 Oatmeal Hoptart, ART#15 Vanilla and Chocolate Hot Scotch Ale, ART#16 Blueberry Foreign Extra Stout Nitro. Będziemy promować polski kraft i zapraszać na WFDP.

Na Długosza spróbujemy przysmaków kuchni węgierskiej. Zachęceni sukcesem pierwszego Węgierskiego weekendu (23-25/03) podamy gulasz z ogniska, placuszki węgierskie z sosami: paprykowe chili, śmietana jalapeño, sos winogronowy z chili. Będzie faszerowana papryka, koźlina z sosem paprykowym.

Przyjaźń polsko-węgierska ma bardzo długie tradycje. Teraz czas na Budapeszt. Przed nam odkrycie miasta słynnego mostami, Elżbiety, Małgorzaty, Wolności, nie wspominając o Moście Łańcuchowym. Znanego z życia imprezowego i (Centralnej) Hali Targowej 🙂 Jedzenie z charakterem i dużo papryk. Jeszcze przed wyjazdem czujemy, że będzie jak w domu. Pytanie czy węgierskie piwa rzemieślnicze przebiją Tokaj i Byczą Krew? Za tydzień się dowiemy.

Więcej o naszych Piwnych Mostach na https://100mostow.pl/piwnemosty

Więcej o wydarzeniu na https://www.facebook.com/events/1116295571845954/