Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Imperial Stout

16/05

Zapraszamy na pierwszy
łyk WRCLW Imperial
Stout, 17-20/05

Premiera WRCLW Imperial Stout

Przymiotnik „Imperialny” odnosi się do nadzwyczajnego ekstraktu i mocy piwa – co prawda zakres jest dość szeroki, ale to właśnie te wysoce ekstraktywne, ekstremalne wersje tego stylu przyprawiają o szybsze bicie serca każdego miłośnika piwa. Bo nie jest to piwo codzienne, a każda warka takiego „mocarza” w browarze to wielkie wydarzenie. Zapraszamy na pierwszy łyk WRCLW Imperial Stout!

Z tej okazji specjlane danie oraz deser. Smażona sezonowana wołowina z sosem cynamonowym. Intensywne danie, którego wyrazisty charakter idealne zbalansuje nasz premierowy WRCLW Imperial Stout. W tym samym stylu proponujemy też piwo z browaru Evil Twin – Even More Brunkager [opis na samym dole] z dodatkiem cynamonu, kardamonu i „brązowych ciasteczek”. Palone nuty dania uwydatni Polished Black Gold – porter bałtycki uważony z holenderskim Jopenem. Przebijająca się gorycz w Salamander AIPA złagodzi danie i zapewni złożony finisz.

Do murzynka podanego z boczkiem i bitą śmietaną oprócz piwa premierowego proponujemy Salamander Oatmeal Chocolate Milk Stout NITRO, który współgra z czekoladowymi nutami deseru. Łącząc go natomiast z WRCLW Barley Wine uzyskamy równowagę smaków i będziemy pewni, że słodki deser nas nie zmęczy. Oferta kulnarna jest dostępna od czwartku, od godziny 16, aż do niedzielnego zamknięcia.

Najmocniejsze i najgęstsze piwo Browaru Stu Mostów. Czarne, nieprzejrzyste, warzone z największą ilością ciemnych i palonych słodów. Wypełnione po brzegi aromatami czekoladowymi, kawowymi, karmelowymi. Niesamowicie esencjonalne i wybitnie degustacyjne. Wspaniała wizytówka marki. Więcej o marce WRCLW na https://100mostow.pl/marka-wrclw

Ekstrakt 30,0 % wag., alkohol ok. 11,0% obj. Uzyskanie tak wysokiego ekstraktu jest nie lada wyzwaniem w każdym browarze. Przy takiej gęstości brzeczki nastawnej (30% ekstraktu!) bardzo spada wydajność procesu. Sprzęt i umiejętności piwowarów są wystawione na najcięższą próbę. Wszystko tutaj jest ekstremalne – całkowita ilość słodów oraz ilość słodów ciemniejszych i karmelowych wraz z tymi palonymi i barwiącymi. To właśnie ich ogromna ilość zapewnia szalenie intensywny aromat kawy, karmelu i świeżo prażonego ziarna kakaowca. Już sama brzeczka smakuje jak słodkie brownie – oblane kilkukrotnie czekoladą. Coś niesamowitego.

Używamy chmieli tradycyjnych, kontynentalnych – Magnum do nadania odpowiedniej goryczki, oraz Tettnanger – dla uzyskania aromatu ziołowego, który z czasem wspaniale się w ciemnych, mocnych piwach utlenia. Natomiast WRCLW Imperial Stout ma przesunięty balans w stronę słodową – dlatego chmielenie jest nieco mniej intensywne.

Tak gęste i esencjonalne piwa wyśmienicie się przechowują – niczym dobre, mocne wino. Dlatego świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w kilka butelek i otwierać je w dłuższych odstępach czasu (pół roku, rok). Za każdym razem będzie nieco inne. Na początku będzie niesamowicie czekoladowe, deserowe. Z czasem zyska nut porto, sherry, suszonych owoców (śliwki, rodzynek i wiśni). Ciekawe doświadczenie.

Jeśli piwo będzie przechowywane w odpowiednich warunkach (temperatura ok 10 st. C, brak nasłonecznienia), piwo odwdzięczy się z czasem szlachetnymi nutami utlenienia.

Więcej o samym piwie na https://100mostow.pl/wrclw-imperial-stout/

Gdzie pytać, gdzie degustować i gdzie kupić? – https://100mostow.pl/piwna-mapa

EVIL TWIN Even More Brunkager
Imperialny stout warzony z dodatkiem cynamonu, kardamonu i brązowych ciasteczek Brunkager – tradycyjnych świątecznych duńskich ciastek z dużą ilością przypraw. Mocno palone piwo z wyczuwalnymi nutami marcepanu, piernika i cynamonu. W odczuciu w ustach pełne, bardzo aksamitne. W smaku wyczuwalne wszystkie dodane składniki z przyjemną kawową palonością na finiszu. Piwo to również idealnie pasuje do premierowego deseru.