Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

De Molen

25/02

DE MOLEN w Polsce!
Warzymy we WRCLW!
Zapraszamy 9/03

Warzymy z De Molen!

Kooperacja z De Molenem to kolejny etap naszego Piwnego Mostu i duże wsparcie eksportu w Holandii. De Molen to najwyższa półka światowego piwowarstwa. Browar utytułowany i rozpoznawalny na całym świecie. Podkreślają, że nasz rynek jest interesujący i ważny. Przyjeżdżają do Polski na serię kranoprzejęć i po to by warzyć we WRCLW. Większość kooperacji De Molena to Imperialne Stouty. My uwarzymy coś innego, o wyższym woltażu. Zapraszamy by nam kibicować. Wieczorem na Tap Takeover i Meet the Brewers – John Brus wraz z team’em naszych piwowarów. O dążeniu do doskonałości, eksperymentowaniu, odkrywaniu granic i oczywiście o naszym wspólnym piwie.

Tap Takeover zapowiada się bardzo ciekawie. Brouwerij De Molen słynny jest całej gamy piw ale, stout i piw dymionych. Ich wariacji imperialnych i leżakowanych. Są one często wytwarzane w limitowanej edycji lub warzone tylko raz w roku. Na Długosza na kranach będą w większości właśnie barley wine i russian imperial stouty uzupełnione zbierającymi najlepsze recenzje APA i IPA.

  • Bommen & Granaten Rioja Barrel Aged w/ Brett – Bomby i Granaty – jedno z najmocniejszych piwo w portfolio De Molen – barley wine, który był leżakowany przez 31 miesięcy w beczkach po winie Rioja, bardzo modnego wina i regionu winiarskiego w północnej Hiszpanii. Na ostatnie 6 miesięcy leżakowania dodano dzikich drożdży. Możemy spodziewać się kompleksowego, bardzo charakterystycznego bukietu, który zawdzięczamy Brettom (dzikim drożdżom). Piwo samo w sobie będzie wysoce pełne, nisko nasycone, dzięki leżakowaniu szlachetnie utlenione. Będzie wyczuwalna zarówno słodycz barley wine jak i cierpkość beczki po winie.
  • Hel & Verdoemenis – Piekło i Potępienie – Russian Imperial Stout – to najlepiej sprzedający się RIS, którego De Molen określa jako swój „okręt flagowy”. Piwo mocne, wysoko ekstraktywne, o kremowej teksturze z doskonale ukrytym alkoholem, co powoduje, że piwo przy każdym łyku jest delikatne i nie męczące, pomimo swoich imperialnych parametrów i właściwości.
  • Hop & Liefde – Chmiel i Miłość – kolejny ich hit sprzedażowy. W odróżnieniu od większości oferty De Molena, tutaj ten to lekkie, odświeżające cytrusowo – chmielowe Pale Ale chmielone Citrą. W smaku cytrusowo owocowe z albedową grejpfrutową goryczką i wytrawnym finiszem.
  • Mout & Mocca – Słód i Kawa – Russian Imperial Stout z dodatkiem aż 4 gatunków kawy. Mocarz o kawowo-orzechowo-czekoladowym aromacie. Kwaskowy, mocno palony smak. Piwo dla wytrawnych kawoszy, stroniących od cukru.
  • Vuur & Vlam – Ogień i Płomienie – American IPA – mocno chmielone piwo z niepowtarzalnym cytrusowo – kwiatowym aromatem i zdecydowaną, chmielową goryczką.
  • Hemel & Aarde Bowmore Barrel Aged – Niebo i Ziemia – mocno wędzone, torfowe piwo. Dodatkowo leżakowane przez 10 miesięcy w beczkach po Whisky Bowmore Single Malt. Leżakowanie sprawiło, że smak złagodniał, piwo stało się delikatniejsze, mniej gryzące.

De Molen to kolejny słynny holenderski browar, z którym przyjdzie nam wymienić doświadczenia. Współpracujemy od lat z Jopenem. Opisaliśmy spotkanie w Haarlem, ich historię i zamiłowanie do piw historycznych. Kolejne wspólne projekty, w tym warzenie Rye Baltic Porter (2016) i ART#15 Vanilla and Chocolate Hot Scotch Ale (2017). Dziś spotykamy się z De Molen by kooperować. Wzbogaca to holenderski Piwny Most i chyba w ogóle przenosi go na wyższy poziom. To wszystko nie mogło by się wydarzyć w piwowarstwie przemysłowym. To pokazuje fundamentalne różnice w podejściu. Różnice w finalnym produkcie są niemniejsze. Zapraszamy już dziś! Browar Stu Mostów & De Molen.

Więcej o tym jak myślimy na https://100mostow.pl/piwnemosty