Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

BerryGood

09/02

BERLIN. Premiera na
największych na świecie
targach owocowych!

Promujemy sukces kraftu i świeże myślenie polskich plantatorów

SALAMANDER Blueberry Berliner Weisse zadebiutował na największych na świecie targach owoców i warzyw Fruit Logistica. To kolejny most pomiędzy piwem i owocami. Kolejna promocja kraftu wśród producentów i w drugą stronę, promocja wśród piwowarów użyteczności wiedzy o odmianach.

 

 

Premiera połączyła producentów i obecnych na berlińskich targach importerów owoców jagodowych. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele Ministra Rolnictwa, Ambasady RP w Berlinie, Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw. Część oficjalna była okazją do promocji piwnego rzemiosła. Mówiliśmy, że ludzie od piwa oczekują więcej. Tylko naturalnych składników i w efekcie lepszego aromatu i więcej walorów smakowych. Że takie piwo Polska warzy i warzyć umie. Doceniono naszą aktywność i promocje jakości, piwne mosty.

Foodpairingowo uroczysty bankiet obsłużył Concept Stu Mostów. Do piwa przygotowaliśmy specjalnie przekąski. Pierożki z wędzonym serem i smażoną borówką. Melasę borówkową z pieczonym burakiem w piwie. Danie bardziej słodkie, wyraziste, całość podana w słoiku z drewnianą łyżeczką. Ciastka z młóta z borówkami i solnym karmelem. Osobiście czuwał nad wszystkim Michał Czekajło.

Przy okazji wszyscy świetnie się bawiliśmy. W BRLO, mniej formalnie, było też trochę zagranicznych gości. Świat wydał się mały. Mamy naprawde wiele wspólnego. Cieszymy się z promocji miasta. Plantatorzy często mówili, że jest WRCLW bardzo dobrym miejscem by warzyć i rozmawiać o wspólnej promocji.

Premierowe piwo to efekt współpracy, która przyciąga do Wrocławia producentów i ich niepowtarzalną wiedzę na temat walorów smakowych uprawianych owoców, ich odmian. Ta współpraca jest w Polsce potrzebna. Razem z producentami owoców jagodowych możemy warzyć piwa, które będą smakowały i będą bardzo polskie. Czyli niepowtarzalne. Cieszy nas też duże zainteresowanie mediów.

Piwo rzemieślnicze i polskie borówki stały się w ostatnich latach eksportową wizytówką. Obie branże łączy jakościowe podejście i produktowa innowacyjność. Odkryciem jest potencjał współpracy, zarówno biznesowy, eksportowy, jaki i stricte wizerunkowy. Nasz partner to Polish Berry Cooperative. Są liderem produkcji borówki w Europie, pionierem branżowej integracji w Polsce. Twórcą i promotorem najwyższych na świecie standardów zbioru borówki, lider polskiej ekspansji w Azji.

Budujemy mosty pomiędzy piwem i owocami. Doświadczenie plantatorów, wiedza na temat walorów i doboru odmian jest bardzo cenna. Taki model współpracy bardzo nam się sprawdza i dlatego będziemy go rozwijać. Szczególny potencjał widzimy we współpracy z producentami owoców jagodowych. Więc to chyba dopiero początek 🙂

Zapraszam na pierwszy łyk! – www.facebook.com/events/181630445759634

Więcej o samym piwie: https://100mostow.pl/salamander-blueberry-berliner-wiesse