Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Blueberry

02/02

Blueberry Berliner Weisse warzony
z plantatorami

Zapraszamy na kawałek lata w środku zimy!

SALAMANDER Blueberry Berliner Weisse warzony przy wsparciu plantatorów z Polish Berry Cooperative. Wspólnie wybraliśmy odmianę Chandler. Borówki w wersji schłodzonej szybko, jeszcze na plantacji. Tak zbierane dłużej zachowują walory świeżo zebranych owoców. Dzięki HopGun’owi wydobyliśmy z nich wszystko. Piwo ma piękny borówkowy kolor, jest lekko kwaskowe i bardzo orzeźwiające. Imponująco zapowiada się też sama premiera.

 

 

Zaczniemy w Berlinie na Targach Owoców i Warzyw Fruit Logistica. To największe targi branży owocowo-warzywnej na świecie.Zaprosiliśmy importerów polskich owoców jagodowych. Razem wzniesiemy toast za sukces dwóch branż, które są wizytówką Polski! Szczegóły w prasie branżowej. Po polsku http://jagodnik.pl/polish-berry-cooperative-browar-stu-mostow-zapraszaja-borowkowe-piwo, po angielsku www.freshplaza.com/article/188471/Raising-a-glass-to-a-new-Polish-blueberry-beer-inBerlin; po niemiecku: www.freshplaza.de/artikel/15157/In-Berlin-mit-einem-Glas-neuem-polnischenBlaubeerbier-anstossen

Premierowo będzie można go spróbować od 8 lutego we Wrocławiu i w trzech regionach, w których znajdują się znakomite plantacje borówki. Piwna Stopa zaprasza Wielkopolskę, Lord Jack Rzeszów – Podkarpacie, Św.Michał – Lubelszczyznę. Zapraszamy na pierwszy łyk już w czwartek 8/02.

Na Długosza do piwa przygotowaliśmy specjalnie przekąski. Pierożki z wędzonym serem i smażoną borówką. Melasę borówkową z pieczonym burakiem w piwie. Danie bardziej słodkie, wyraziste, całość podana w słoiku z drewnianą łyżeczką. Ciastka z młóta z borówkami i solnym karmelem.

Zaproszenie na premierę https://www.facebook.com/events/181630445759634/