Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Rye Baltic Porter

12/01

Świeża warka Polished
Black Gold na Baltic
Porter Day, 20/01!

Sztosy na Dzień Porteru!

Polished Black Gold – Rye Baltic Porter – owoc naszej współpracy z Jopenem. Porter Bałtycki w nasze aranżacji – ze słodem żytnim! Fantastycznie przyjęta podczas ubiegłorocznej premiery (pozdrawiamy Poznań! ;). Piwo ciemne, ciemnobrunatne, z brązowymi przebłyskami. W aromacie pumpernikiel, marmolada śliwkowa, kawa, czekolada, lukrecja, jeżyny, ciemne wiśnie. W smaku wyraźna słodowość, aksamitność, wyraźna gęstość, chlebowość i szlachetna goryczka, posmak gorzkiej czekolady. Świeża warka. Rozdrapana za sprawą święta. Na kranie już późnym wieczorem w piątek.

Obok imperialny porter od Jopena – słynny Meesterstuk 2017.

Arcydzieło. Warzony z dodatkiem świeżego imbiru i soli z morza celtyckiego, pomiędzy Irlandią a Kornwalią. Podczas leżakowania dodano ziaren kakao. Te wyjątkowe składniki zapewniają ekscytującą równowagę pomiędzy świeżością i solą oraz aksamitnością i pikantnością.

Ciekawa jest etymologia nazwy. W średniowieczu rzemieślnicy musieli wytwarzać arcydzieło jako test kompetencji. Na cześć świętego Marcina, patrona gildii piwowarskiej Haarlem, Jopen wyrabia arcydzieło (zmieniając przepis) co roku w limitowanej edycji. Meesterstuk 2017 został warzony przez pięciu Jopenbrouwersów: Cor Baana, Toma Provo, Guido Koopa, Quentina Idraca i Daniëla van der Slikkego. Zapraszamy na pierwszy łyk!

Zapraszamy na Długosza już dziś – przed nami wielki przegląd DIPA!

Zaczniemy już od weekendu podpinając coś z pary Brewski Mangofeber DIPA i ART#14 Mango and Peach DIPA. Piwna owocowo-chmielowa bomba, warzona z Brewski we WRCLW. Więcej o tej współpracy na https://100mostow.pl/most-skandynawski

Zwieńczenie w czwartek. Zapraszamy na pra-premierę SALAMANDER Double Dry Hopped Double IPA.

Podwójnie chmielone DIPA. Jak komunikujemy, to nasza odpowiedź na trendy w stylu IPA. Piwo z podwójną ilością słodu i poczwórną ilością chmielu. Chmielone w whirlpoolu i w Hopgun’ie, piwo po brzegi wypełnione aromatami owoców tropikalnych – mango, liczi, ananasa, z akcentami cytrusowymi i gruszkowymi. Mętne, soczyste, przypominające miąższ. Trudno uwierzyć, że cały owocowy efekt to zasługa chmieli. Zapraszamy na pierwszy łyk!

Więcej o premierze na https://100mostow.pl/blog/2018/01/09/ddh-dipa
Więcej o piwie na https://100mostow.pl/salamander-ddh-dipa
Zaproszenie na Premierę na www.facebook.com/events/159324838027945