Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

WRCLW na Widelcu

29/10

Premiera przewodnika
Makłowicz i Bikont
„Wrocław na Widelcu”

Mamy „Wrocław na widelcu”

Niezwykłe jest tempo w jakim rozkwita kulinarny Wrocław. Mamy fantastyczny przewodnik „Wrocław na widelcu”. Został wydany ze środków miejskich i będzie dystrybuowany bezpłatnie w punktach informacji turystycznej. Wow. Nie ma w Polsce miasta, które tak promowałby swoje kulinaria – firmowałby własny przewodnik, o bezpłatnej dystrybucji nie wspominając.

„Europa na widelcu” to jak widać idea potężna. Promocja otwartości, otwartości na nowe smaki, chęci spotkania i wymiany doświadczeń. Bez barier, w przeświadczeniu, że świat jest lepszy kiedy więcej nas łączy, kiedy potrafimy się spotykać, smakować i rozmawiać. Autorzy naszego miejskiego przewodnika kulinarnego są pionierami krytyki kulinarnej. Czas powiedzieć, że Piotrowi Bikontowi i Robertowi Makłowiczowi bardzo dużo zawdzięczamy jako środowisko tworzące klimat i rozwijające ofertę Wrocławia.

Mamy „kosmos”

– To, co się wydarzyło na przestrzeni ostatnich lat, to absolutny kosmos. Zarówno pod względem ilości nowo powstających miejsc, jak i ich jakości, która jest naprawdę światowa – mówił na premierze Robert Makłowicz. We Wrocławiu powstała i utrzymuje się moda na produkty regionalne. Premiera przewodnika była pretekstem, żeby oficjalnie przedstawić najlepszych wytwórców produktów regionalnych. Walory smakowe naszych serów, kiszonek, wędlin, miodów i oczywiście piwa – doceniono w czerwcu, podczas festiwalu „Europa na Widelcu”. W konkursie na Najlepszy Smak Dolnego Śląska nagrody otrzymał m.in. produkty Concept Stu Mostów: precel piwny oraz musztarda z brzeczką chilli. W kategorii napoje (wina, miody pitne, piwa, cydry) nagrodę otrzymał WRCLW Schöps.

Galeria zdjęć z premiery na http://smakiwroclawia.pl/wroclaw-na-widelcu-juz-po-premierze/
Rodzinna fotografia na www.wroclaw.pl/wroclaw-od-kuchni-wedlug-bikonta-i-maklowicza

Mamy Concept

W przewodniku znajdziemy rekomendacje dla menu i klimatu wnętrz. Autorzy – Piotr Bikont i Robert Makłowicz – wybrali i wyróżnili 33 lokale, w tym „szczególna rekomendacja za świetne piwa i nawiązanie do tradycji oraz śniadania” dla naszego Conceptu Stu Mostów. „Restauracja w rzemieślniczym browarze, a dokładniej kompleks piwowarsko-kucharkso-piekarsko-serowarskodidżejski. Wieloelementowy, zorkiestrowany, interdyscyplinarny projekt pn. Concept Stu Mostów. Nowoczesność, swoboda, bardzo dostępne ceny”. Więcej w przewodniku. A my serdecznie zapraszamy na Długosza! 🙂

Pamiętamy

Śp. Piotr Bikont – współautor przewodnika – był cichym bohaterem premiery. Szybko padły opory by do wspominać. Piotr był pionierem krytyki kulinarnej w Polsce. Przede wszystkim był jednak reżyserem i artystą. Dlatego traktował kulinaria jak sztukę. Nas też inspirował. Uczył rozpoznawać smaki i rozmawiać o jedzeniu. Ci, którzy znali do dłużej mówili, że nigdy nie był smutny. Ci, którzy we Wrocławku z nim pracowali, mówili, że dał Wrocławowi Europę na Widelcu, że to on wymyślił ten festiwal. Był wyjątkowej urody smakoszem życia. Mądrość, którą zostawił jest do wzięcia. We wspomnianych, na kartach przewodnika i chyba też w samym festiwalu. Dziesiąta, jubileuszowa edycja, „Europay na widelcu” już 1-4 czerwca 2018.