Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Mamy GRYF!

24/10

„Dolnośląski Gryf –
Nagroda Gospodarcza”
dla Browar Stu Mostów

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” dla Browaru Stu Mostów

Gryf to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień biznesowo-gospodarczych na Dolnym Śląsku. W XIV edycji spośród 160 nominowano 24 firmy. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu miało miejsce wczoraj podczas Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki.

Dostaliśmy Gryfa w konkurencyjnej i cenionej kategorii – za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw. Za synergię między piwem i kulinariami, która pomogła stworzyć nowy biznes jakim jest Concept Stu Mostów. Synergia podparta nie tylko wiedzą i doświadczeniem kadry, ale również badaniami naukowymi przeprowadzonymi we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Projektów badawczych prowadzimy wiele, uznanie zyskały te, które eksplorowały korzyści wykorzystywania młóta piwowarskiego w piekarnictwie. Mimo iż nominacja była tak precyzyjna, czujemy to samo co dwa lata remu odbierając nagrodę dla „Ludzi Roku we Wrocławiu” czy prestiżowe wyróżnienie bycia wśród „30 Najbardziej Kreatywnych we Wrocławiu”. To nagrody dla całej naszej branży. Pokazujemy się jako BROWAR, ludzie, którzy z pasją chcą warzyć ciekawe piwo, piwo, które łączy ludzi i drąży naszą tożsamość. Buduje most pomiędzy tym co było a tym co będzie. Pokazuje piwo jak część szerszej dyskusji na temat SMAKU, jakości tego o produkujemy. Za mantrę przyjęliśmy pokazywanie RÓŻNIC pomiędzy kraftem a podejściem przemysłowym do produkcji żywności. Pokazujemy PIWOWARSTWO to sektor kreatywny. Pokazujemy, że jako BRANŻA przyciągamy talenty i budujemy kreatywny klimat. Gdziekolwiek jesteśmy jako branża. Bo jako branża współdziałamy. Ilość piwnych inicjatyw jest przecież niesamowita. Zbieramy indywidualne nagrody, ale to dlatego, że widać nas jako środowisko. Widać, że wymieniamy się doświadczeniami. To jest dziś fundament rozwoju. Oczywiście jesteśmy bardzo dumni z całego Zespołu. Działamy na wielu „frontach”. Każdy dzień przynosi nowe pomysły i radość bycia częścią wielkich przemian. Jesteśmy świadomi roli Wrocławia i Dolnego Śląska w tych procesach. Zadowoleni z faktu, że jesteśmy w Polsce liderem pod względem ilości kooperacji z browarami z innych krajów, że to do WRCLW przyjeżdżają najlepsi piwowarzy na świecie. Podkreślaliśmy wczoraj, że cały czas inwestujemy, że technologicznie Browar Stu Mostów należy do europejskiej elity. Za tym idą nagrody dla naszych piw. Dynamicznie rosnąca sprzedaż i eksport już do 10 krajów. Podczas wczorajszej Gali doceniono fakt naszej intensywnej współpracujemy z naukowcami. Do tej pory publicznie mówiliśmy o współpracy przy programie praktyk oraz stworzeniu pierwszych w Polsce podyplomowych studiów „Technologia piwowarstwa”. Są one organizowane przez Katedrę Technologii Fermentacji i Zbóż, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wspólnych projektów jest więcej. Ich celem jest wypracowanie wartości dodanej, która umocni naszą pozycję na Piwnej Mapie Polski i Europy.

Patrząc na historię Konkursu przeczytać można, że promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści, jakie naszemu regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych. „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” to podziękowanie dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. Jest nam ogromnie miło, że przedstawiciele tej społeczności mieli szansę zobaczyć dynamizm browarnictwa rzemieślniczego we WRCLW. To jest nasz wkład w rozwój i wizerunek nowej fali piwowarstwa. W mieście, w którym przez 800 lat piwo było istotną częścią codziennego życia mieszkańców, które często nazywane jest Miastem Dobrego Piwa i regionie Dolnego Śląska. Głęboko wierzymy, że tak kreowane piwowarstwo jest naszą wizytówką.

O 14. edycja Konkursu mówi się jako o kolejnej, w której obserwować można wyraźną tendencje rynkową. Coraz większe znaczenie zyskuje innowacyjne podejście do biznesu. Staje się on wartością dodaną oraz przewagą na rynku. Wyróżnia też dolnośląskie formy na scenie krajowej i za granicą. Wystarczy wspomnieć, że specjalnego Gryfa i tytuł osobowości Dolnego Śląska otrzymał Radosław Ratajszczak, dyrektor wrocławskiego ZOO. Jak co rok wydarzenie to przyciągnęło najważniejsze osobistości Wrocławia oraz Dolnego Śląska.

Konkurs organizowany jest przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawców RP, Związek Pracodawców Polska Miedź, wspólnie z Partnerem Merytorycznym: firmą PwC i Mecenasem Konkursu: mBank SA. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konkursu był Marek Pasztetnik – Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej. Przewodniczącym Kapituły Konkursu Prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wśród jej członków Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej.