Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

CAMBA

02/10

Camba Bavaria gościem
specjalnym Oktoberfest
Alternative

Camba Bavaria we WRCLW

Współpracujemy z Bawarczykami od trzech lat. Mamy za sobą trzy wspólnie uwarzone piwa, w tym dwa we WRCLW. W ramach stałego Piwnego Mostu mamy dostęp do piw warzonych w Truchtlaching. Z okazji Oktoberfest Alternative przyjeżdża do nas Christian Nuber, jeden z twórców Camby. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nim i na pierwszy łyk bawarskich piw. Na Oktoberfest, piwa będą rotować na 3 kranach.

Oto lista:

  • Hop Gun – Brown Ale intensywnie chmielony amerykańskimi odmianami chmielu, Hop Gun’em „na zimno”. Piwo zyskuje cytrusowe aromaty pochodzące od chmielu, w odczuciu w ustach lekka goryczka skontrowana solidną podbudową słodową.
  • IPA – reprezentant American IPA, a więc warzone z dużą ilością amerykańskich chmieli. W aromacie dużo grejpfrutów i karmelu. W smaku połączenie nut karmelowych i owoców tropikalnych.
  • Christopher – klasyczny belgijski witbier. Aromat jest pełen cytrusów z delikatnymi akcentami kolendry. Owocowy smak ze zdecydowanym zbożowym finiszem.
  • Hell – złocisty niefiltrowany lager. W aromacie słodowość z nutami chlebowymi z akcentami świeżej trawy. W smaku wysoce słodowe z delikatną cytrusową goryczką.
  • Sweet Stout – milk stout przypominający caffe latte. W smaku słodkie, delikatnie palone, kremowe i pełne.
  • Nelson Weisse – typowe niemieckie piwo pszeniczne. Wyjątkowe pod względem dodanego nowozelandzkiego chmielu Nelson Sauvin. Aromaty cytrusowe, świeżej trawy. W smaku wyczuwalne winogrono, lekka zbożowość. Dzięki wytrawnemu finiszowi zbliżone do wina musującego.
  • Grisette – nieco zapomniany styl belgijskiego piwa. Grisette jest lekkim, codziennym saison tradycyjnie warzony z udziałem pszenicy. Charakterystyczne nuty owocowo-przyprawowe. Lekko chmielone i orzeźwiające.

Oktoberfest Alternative to historyczne wydarzenie nawiązujące do tradycji organizowanego we Wrocławiu od przełomu XIX i XX wieku monachijskiego święta piwa. Podczas wydarzenia, poleją się najlepsze kraftowe piwa lokalne – wrocławskie i dolnośląskie. Rozbrzmiewać będzie muzyka w klimacie lat dwudziestych XX wieku. Nie zabraknie pysznego jedzenia i świetnej atmosfery! Atrakcją odtworzenie menu z Oktoberfest z 1924 roku. Dania serwowane będą 6 i 7 października – piątek, sobota – w lokalu Augustiner Bräu. To róg pl. Solnego i Ofiar Oświęcimskich. Projektowi szefuje Michał Czekajło, wsparcie Concpet Stu Mostów, nieoceniona pomoc – dr Grzegorz Sobel. Podamy Schweinernes, Weißwürste, Haxen, Hend’l vom Rost, Nürnberger Bratwürstel, Leberknödel i Kalbskopfe, czyli boczek gotowany (lub pieczony), biała kiełbasa, golonka, kurczak z rożna, norymberskie kiełbaski pieczone, knedle wątrobiane, głowizna cielęca.

Impreza promuje piwa lokalne i chce przybliżyć dawne tradycje wrocławskiego Oktoberfestu. Wśród atrakcji wystawa poświęcona dawnemu wrocławskiemu Oktoberfest: multimedialna prezentacja wystawy „Piwo we Wrocławiu”, reprodukcja pocztówek i ogłoszeń prasowych. Wśród nich layout menu, które będziemy mieli okazję kosztować. Dokładnie z 4.10.1924 roku. W oryginale jest uwaga, że to tylko część menu, druga uwaga to oznaczenie „I a Gerichten”, czyli „erstklassige Gerichten”, a więc potrawy pierwszej klasy, jak dawniej to oznaczano. Będzie też konkurs na najciekawszy strój bawarski. 6-8 października zapraszamy do Arsenału Miejskiego we Wrocławiu, na Oktoberfest Alternative. Piątek – 16:00-22:00, sobota – 12:00-22:00, niedziela – 12:00-18:00. Więcej na www.facebook.com/events/1915178038743308