Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Piwna Stolica Polski

22/09

Wrocław miastem
Stu Mostów i wielu
kreatywnych ludzi

Wrocław miastem Stu Mostów i wielu kreatywnych ludzi

Wrocław wyłonił trzydziestkę najbardziej kreatywnych. Plebiscyt tworzyli przede wszystkim czytelnicy miejskiego portalu informacyjnego, którzy zgłaszali swoje propozycje kandydatur w czterech kategoriach: społeczeństwo/miasto, kultura/sztuka/dizajn, nauka, biznes. Słowa klucze charakteryzujące wyróżnionych to talent, pasja i innowacyjność. W nominowanym gronie wynalazcy z nagrodami na całym świecie i konstruktorzy kosmicznych pojazdów. Designerzy z własnym dorobkiem oraz niebanalni ludzie kultury. Społecznicy, dla których nie ma rzeczy niemożliwych i biznesmeni z nosem do kreatywnych pomysłów. Z setek zgłoszeń nadesłanych przez wrocławian, po raz trzeci jury wybrało 30 laureatów.

– Ludzie kreatywni widzą jasną stronę człowieka. Wrocław jest bardzo twórczym miastem. Wrocław jest miastem, gdzie mieszkają ludzie naprawdę kreatywni. Już trzeci raz z rzędu pokazujemy 30 najlepszych spośród nich – powiedział o laureatach prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, który objął plebiscyt swoim patronatem. To ludzie, którzy mocniej chcą, więcej robią i mają odwagę, by ryzykować i realizować marzenia. Dzięki nim zmienia się też Wrocław.

– Wybraliśmy osoby, które w swojej pracy realizują swoje marzenia, ale zarazem zmieniają Wrocław. Dzięki nim to miasto jest fantastycznym miejscem do życia – mówiła Ewa Kaucz, prezes ARAW, otwierając uroczystość. Sylwetki laureatów, podobnie jak w latach ubiegłych, są prezentowane na miejskich stronach internetowych. Działalność, pasje i motywacje, przepis na sukces i rolę Wrocławia w ich/naszym życiu. W ubiegłych latach ta stronę miała 1,6 mln odsłon. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością wszystkich Kreatywnych. W tym gronie również Browar Stu Mostów – http://www.wroclaw.pl/30-kreatywnychwroclawia/2017/

Za nami Gala. Oto relacja http://www.wroclaw.pl/portal/gala-30-kreatywnych-2017-zdjecia Było wiele znajomych twarzy i wiele nowych inspiracji. Ludzie, którzy chcą, mają pasje, odwagę i realizują marzenia. Wśród laureatów Pasibus – sukces ciężkiej pracy, który dobrze znamy. Jakości, entuzjazmu i ekspansji pod wrocławską flagą. Gratulacje Dawid, Piotr, Jan! 🙂 Brawo dla wszystkich!

W kategorii Kultura/sztuka/dizajn znaleźli się m.in. utytułowana dyrygentka Agnieszka Franków-Żelazny, fotografka Magdalena Franczuk, architektka Dagmara Oliwa, czy rodzeństwo Karolina i Michał Bieniek. Za dokonania naukowe wyróżniliśmy m.in. doktora Adama Domanasiewicza. Chirurg, światowej klasy transplantolog, podczas gali powiedział, że kreatywność to umiejętność odróżniania tego, co niemożliwe, od tego, co powszechnie uchodzi za niemożliwe. Byli twórcy „kosmicznej wiertarki” z zespołu projektu DREAM. Budowniczowie satelit z SatRevolution. W ostatniej kategorii na laury zapracowali m.in. aktywiści ze Stowarzyszenia Zmieniaj Zakrzów i Made in Brochów oraz Natálie Raclavská, Czeszka podbijająca przebojem Wrocław.

W poprzednich edycjach plebiscytu wyróżnieni zostali m.in. Michał Sadowski, założyciel Brand24, PWR Racing Team, który podbija świat swoimi bolidami, Olga Malinkiewicz, fenomen w dziedzinie fizyki, ale także muzycy, designerzy, rzemieślnicy i projektanci. Wielu gościliśmy w Browarze, wielu zostało stałymi bywalcami. Sól ziemi i core kreatywnej gospodarki. Nasza radość największa, bo ta nominacja każe widzieć w krafcie sektor kreatywny. To to kwalifikacja, która zmienia wszystko. Możemy walczyć o rolę wizytówki miast i regionów. I widzieć w naszej pracy element wizerunkowo twórczy dla całej Polski.