Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Skandynawia

07/09

Meet the Brewer po
warzeniu z norweskim
HaandBryggeriet 15/09

Warzymy z HaandBryggeriet

Zapraszamy na Meet the Brewer po piątkowym warzeniu z norweskim browarem HaandBryggeriet.

Jeden z najlepszych browarów w Skandynawii. Znany ze wspólnych projektów, od De Molen po niedawną kolaboracje ze Stone i BrewDog. Warzy szerokie spektrum piw – style tradycyjne i nowofalowe, w tym piwa leżakowane w beczkach, kwaśne z owocami. Pierwszym celem naszej współpracy jest właśnie uwarzenie piwa, które zsumowałoby nasze owocowe doświadczenia. To będzie Fruit Ale. Z polską truskawką, Norwegowie stawiają na mango, wspólnie chcemy malinę, które kwaskowatość zawsze jest intrygująca. Zapraszamy na spotkanie z piwowarami obu Browarów. Piątek, godzina 19:00. Opowiemy dlaczego będzie to owocowe ekstremum – zdecydowanie najbardziej owocowe piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy?! I dlaczego bez nowej wirówki jego uwarzenie nie byłoby możliwe?

Atrakcją weekendy, w który warzymy kranoprzejęcie połowy, czyli 5 kranów przez HaandBryggeriet. Mamy 6 piw, pierwsze z nich podepniemy już w czwartek. Które? Możecie zadecydować. To, które do czwartku do południa uzyska najwięcej głosów.
Piątek 15/09 Meet the Brewer piwowarami HaandBryggeriet & Browar Stu Mostów

Zaczynamy w czwartek wieczorem!

  • Dark Force – pszeniczny imperialny stout. W aromacie kawa, czekolada, melanoidyny. Duży zasyp pszenicy na piwo, fermentowane drożdżami weizenowymi, więc może być bananowo w aromacie, ale nie wiem czy przebiją się przez resztę bukietu. W smaku wysoce pełne i wyraziste, czekoladowe, lekko palone, zdecydowana goryczka.
  • Tindbic Vintage 2016 – kwach leżakowany w czystej beczce dębowej z owocami rokitnika. W aromacie aromaty stajni, końskiej sierści typowe dla dzikich drożdży. Potem aromat kwasu, owocowość od rokitnika. w smaku lekka słodycz, wysoka kwasowość. Pełne jak na sour ale. Posmak dębowy pochodzący od beczki.
  • Raspberry Export Stout – piwo leżakowane w dębowych beczkach. Mocno deserowe w aromacie, na dzień dobry maliny, następnie kawa i czekolada. Aromat obiecuje słodycz, gdzie piwo jest jednak w smaku wytrawne. Delikatna słodycz, wysoka goryczka, dużo paloności. Drewniano-popiołowy finisz od beczki.
  • Odin’s Tipple – czarne, zmętnione, nieprzejrzyste i oleiste. W aromacie mocno słodowy (czarna kawa, gorzka czekolada, kakao, suszone owoce, karmel, orzechy, przypieczone tosty), delikatnie chmielowy (cytrusy, żywica). W tle (po ogrzaniu) kwaśne, dzikie nuty aromatyczne od drożdży. Smak: pełny, słodowy. Dominują nuty kawowo-czekoladowe z orzechowo-owocowymi refleksami. Na drugim planie przyjemna, chmielowa goryczka (cytrusy, żywica) i kwaśna, drożdżowa kontra.
  • Fyr & Flamme – Stylowe AIPA, dobrze wyważone i całkiem pijalne. Chmielowe, żywiczne aromaty. W smaku najpierw mocno żywiczne na miodowo – karmelowej podbudowie słodowej.
  • Humlekanon – chmielowa armata. Wyjątkowe pod względem IBU – 160, chmielone na zimno. W aromacie cytrusy, tropiki i żywica. Mocna goryczka, owocowość ustępuje ziołowości i żywiczności w smaku.