Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Milkshake

03/07

Zapraszamy na premierę
SALAMANDER Strawberry
Milkshake IPA (6/07)

Premiera SALAMANDER Strawberry Milkshake IPA

Niczym w milkshake’u połączyliśmy ze sobą intensywnie chmieloną American IPA, z płatkami owsianymi, przecierem truskawkowym, aromatyczną wanilią i słodką laktozą. Tak nietypowe połączenie potrafi nieźle zaskoczyć zmysły. Pyszne! Zapraszamy na pierwszy łyk już w najbliższy czwartek. Pra-premiera na Długosza. W piątek piwo dostępne będzie w najlepszych lokalach w mieście i na Dolnym Śląsku. Sobota Polska. Po weekendzie dalej. Porządek, bez względu na styl.

Milkshake IPA jest stylem bardzo nowoczesnym, można wręcz powiedzieć, że to tegoroczny trend. Połączenie owoców, laktozy i goryczkowej AIPA to coś wcześniej niespotykanego, ale niesłychanie smacznego. W stylu tym panuje wielka dowolność, piwowarzy mieszają różne owoce, dodają innych proporcji laktozy a także eksperymentują z innymi dodatkami. My postawiliśmy na truskawki wspaniale łączące się, naszym zdaniem, z piwem. Dodaliśmy całkiem sporej ilości bardzo cennych lasek wanilii. Całość tworzy niesamowite złudzenie słodkiego milkshake’a waniliowo-truskawkowego. Do tego dochodzą aromaty od amerykańskich i australijskich chmieli – ananasa, cytrusów, czy mango. Wszystko niespodziewanie skontrowane jest średniowysoką goryczką. Coś… pysznego!

To styk szczególnie ciekawy pod względem ekstraktu. Bo wydaje się być wysoki – wszakże 17 Plato to już pułap piw zdecydowanie mocnych. Ale mimo wszystko poziom alkoholu jest niski – to zasługa dużego udziału laktozy, cukru mlecznego, który nie jest asymilowany przez drożdże w czasie fermentacji. Cukier ten pozostaje więc w gotowym piwie, zwiększając pełnie i tworząc iluzję słodkiego milkshake’a. Słodowa baza jest bardzo jasna, niezaburzająca owocowo-waniliowych doznań. Płatki owsiane nadają tak niezbędnej dla tego stylu aksamitności.

Skoro Milkshake IPA to musi być chmielowo! Goryczka na poziomie średnio-wysokim, bo musi być wyraźna, ale nie może przytłaczać! Natomiast aromat chmielowy jest niezwykle pożądany. Zapewniają to chmiele z całego świata, niemiecki Huell Mellon to zapach miodowego melona, Mosaic odpowiada za owoce tropikalne, doskonale znana Citra to ferria aromatów cytrusowych, a australijska Melba doda nieco łagodnych aromatów białych owoców. Wraz z truskawkami robi to bardzo dobre wrażenie.

Bardzo istotne w tym stylu są dodatki. My postawiliśmy na doskonale się sprawdzające w naszym ART.+8 Strawberry Berliner Weisse – truskawki! Jest to chyba najodpowiedniejszy owoc do Milkshake’a. Zawsze bardzo aromatyczne, dodawane w formie puree (przecieranego z całych owoców), lekko kwaskowate, w 100% naturalne – po prostu pyszne. A na koniec „wisienka na torcie”, a więc laski wanilii, niemal cenniejsze od złota, układające cały aromat w całość.

Zapraszamy na pierwszy łyk! Więcej możliwości na zapraszanie w wydarzeniu na Facebooku >>>