Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

BRLO Brwfest

17/06

BRLO Brwfest 2017,
czyli 9 browarów z 9
krajów w Berlinie

Spotkanie przyjaciół

Festiwal organizuje Browar BRLO. Początek naszej znajomości to było wspólne warzenie ART#8. Szybko się okazało, że mamy podobne podejście do piwowarstwa. BRLO działa bardzo lokalnie i też potrafi połączyć to z szeroką aktywnością międzynarodową. Przypadliśmy sobie jako ludzie. Odwiedzamy się. Byliśmy wspólnie na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, na Berlin Craft Beer Week, też na otwarciu Browaru BRLO.

Pretekstem organizacji Festiwalu jest rocznica otwarcia piwnego ogródka BRLO. Brać trzeba jednak pod uwagę, że BRLO otwierało swój BRWHOUSE (tak jak my) jeszcze przed otwarciem Browaru i dlatego data jest dla nich ważna. Stała się pretekstem do zaproszenia przez gospodarzy do BRLN 9 fantastycznych browarów. Wszystkie warzą ciekawe piwa, z entuzjazmem dzielą się doświadczeniami i aktywnie budują społeczność wokół piwa rzemieślniczego. Wśród zaproszonych jest Jopen, którego gościliśmy właśnie na WFDP, 40FT (UK), wielokrotnie nagradzany The White Hag (Irlandia), Kinn Bryggeri (Norwegia) i Edge Brewing (Hiszpania). Będzie Browar Bevog (Austria) też bardzo podobny do nas, świetni organizatorzy, bardzo aktywni marketingowo. Będzie też White Frontier – browar młody, ale ze świetnymi recenzjami (Szwajcaria). Ostatnią niespodzianką jest udział Stone Brewing, pierwszego amerykańskiego browaru kraftowego, który wybudował swój browar w Europie, właśnie w Berlinie. Wszystkie Browary zapowiedziały świetne piwa, wiemy że będzie znakomite jedzenie i muzyka na żywo.

Browary z całej Europy i wrażenie jakby wszyscy się znali. Kraft łączy!

BRLO to magnes. Pojawiło się mnóstwo ludzi, mimo na początku słabej pogody. Jest bardzo międzynarodowo, jak to w Berlinie, i jest dużo Polaków, jak wszędzie. To nas bardzo cieszy. Czarnym koniem okazał się SALAMANDER Imperial IPA. ART#8 ma tu ugruntowaną opinie. Pomagają mu na pewno wspomnienia BRLO z warzenia we WRCLW, są ciągle bardzo mocne.

ART#8 najbardziej wyczekiwanym piwem na BRLO Brwfest!

Mała rzecz, ale bardzo nas ucieszyła cieszy. Jest pośrednim dowodem na to jak fajną robotę zrobiliśmy w BRLN, stylem Berliner Weisse i promocją kraftu znad Odry. Wyprzedzamy wiele świetnych piw i browarów. ART#8 ma tu dobrą markę. Dobrze, że odłożyliśmy kilka beczek. Ranking zobaczyć możecie w news Wydarzenia (dodane 8.06) na www.facebook.com/events/300190950417869

Piwny Most jaki wspólnie budujemy pomiędzy WRCLW i BRLN wydaje się bardzo solidny. Jest sympatia, wiele spotkań i wspólnych projektów, no i ART#8 – piwo, które warzymy cały czas i które stworzyło trend. Dało fundament pod ART#9 i dalej, cała seria Berlinerów jest mega sukcesem. Dość mocno przyczyniliśmy się by trend rozruszać. Styl Berliner Weisse przeżywa prawdziwy renesans. Powstaje dziś dużo takich piw. Było to widać na zakończonym właśnie WFDP.