Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Piwne precle

06/06

Precel i musztarda
„Najlepszy Smak
Dolnego Śląska 2017″

Piwne precle wizytówką WRCLW

Europa na Widelcu to festiwal kulinarny organizowany co roku we Wrocławiu. Dzięki niemu kuchnia dolnośląska staje się dla nas elementem większej całości. Najlepsze produkty w każdej kategorii są nagradzane. W konkursie na „Najlepszy Smak Dolnego Śląska 2017” zgłosiliśmy trzy:

  • piwo WRCLW Schöpsa – wystartował i wygrał
  • piwne precle – start i zwycięstwo
  • musztarda na wystartował – start i zwycięstwo

Piwne precle zdobyły tytuł w kategorii wyroby piekarnicze i cukiernicze. To dziś okazja do świętowania. Nagrodę otrzymał Concpet Stu Mostów – nasza pracownia rzemieślników. Pieką precle do piwa i pieczywo na zakwasie. Unikalność oferty buduje sąsiedztwo Browaru. Do ich produkcji używane jest piwo, brzeczka, słody i młóto browarniane. Precle mają drożdżowo-słodowy smak, pachną jak pils, mają zwartą konsystencje i dłużej utrzymują świeżość.

Unikalny jest zakwas. Zakwaszamy go piwem. Jest bardzo mocny i szybko dojrzewa. Piwo jest mocną pożywką dla ciasta. Ma też własne drożdże. To sprawia, że nasze pieczywo inaczej smakuje, inaczej pachnie. Precle zawsze ważą tyle samo, ale na piwie nie ma możliwości by z zewnątrz każdy był taki sam. To też odróżnia je od produkowanych masowo, gdzie nawet pęknięcia są w tym samym miejscu. Piwne precle wypiekamy od początku funkcjonowania pubu na Długosza. Oto jeden z pierwszych materiałów o nich – https://youtu.be/2rfcv5ahUC4

Obok piwnych precli pieczemy dwa rodzaje chleba. Chleb żytni i pszenno-żytni. W foremkach i koszyczkach. Obok tej stałej oferty eksperymentujemy. Od środy do piątku, wykorzystując harmonogram produkcji Browaru, pieczemy chleby z dodatkami.

Prawdziwe musztardy

Musztardy z brzeczką Concpetu Stu Mostów zdobyły kolejne wyróżnienie – tytuł „Najlepszy Smak Dolnego Śląska”. Oceniane były walory smakowe, zapachowe i wizualne produktów, jakość użytego surowca do przetworów, dobór dodatków, staranność przygotowania.

Nasze musztardy na bazie piwa mają wyjątkowy smak. Gorczyce zalewamy octem i gorącą brzeczką, która jest słodka i świetnie zastępuję cukier. Proces gotowania ponawiamy i czekamy 3 tygodnie. Gorczyca wciąga w tym czasie całą brzeczkę. W smaku taka musztarda jest mocna, octowa i grubo mielona. To są prawdziwe musztardy. Nie ma w nich chemii. Smak i zapach pochodzi z gorczycy a nie z mixu aromatów i skrobi, jak w masowo produkowanych musztardach. Słodowy wywar jakim jest brzeczka zastępuje nam wodę i sprawia, że nie musimy dodawać cukru. Autorska jest też konsystencja. Mielimy gorczycę, ale nie do końca. Jest jakby zmłócona. To pasuje do Browaru.

Sprzedajmy musztardy w Concepcie i dostarczamy do wybranych delikatesów we WRCLW.

Konkurs ma na celu wyłanianie i promocję najlepszych produktów regionalnych i tradycyjnych oraz przetworów kulinarnych z Regionu Dolnego Śląska. Mamy nadzieję, że nasze „prawdziwe musztardy” zamieszają na pólkach wielu delikatesów na Dolnym Śląsku. Polecamy!