Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Piwny Most

04/04

Zaproszenia do Saragossy,
Barcelony i Pampeluny.
Piwne Mosty 2017

Jedziemy do Saragossy, Barcelony i Pampeluny!

Pierwszy polsko-hiszpański Piwny Most z Naparbier nabiera rozpędu. Mamy w ręce 3 fantastyczne zaproszenia.

Jedną z atrakcji będzie degustacja ART#11 Double Cherry Rauchweizenbock. Więcej o naszym wspólnym piwie, stylu rauchweizenbock, słodach, chmielach i foodpairingu na https://100mostow.pl/art-11/

Piwny Most to więcej niż wspólne warzenie dwóch Browarów i wymiana doświadczeń piwowarów. Celem jest wzbogacenie piwnej kultury i rozszerzenie kraftu. Jak? Przez dotarcie do nowych ludzi, w pełni przygotowanych by pić dobre piwo, na co dzień poszukujących wrażeń, relacji, otwartych na świat. Ludzi z jakąś pasją i świadomością czym jest przemysłowe podejście do jedzenia, jakości i smaku.

I tak, będąc w Polsce, zależało nam by pokazać nasze tradycje i wykorzystać atrakcyjność kultury hiszpańskiej. Połączyliśmy polską specjalność, czyli słody wędzone i wiśnie (słody wędzone drewnem czereśni). Pokazaliśmy piwne tradycje WRCLW. Kulinarnie, na każdym kroku, podkreślaliśmy charakterystyczne dla naszego dziedzictwa kulinarnego metody przygotowania dań. No tak, to jest adekwatne określenie. Na wędzenie, suszenie, kiszenie, zasalanie itp. Mamy przecież korzenie, piwne i przebogatą kuchnie. A to czego nam brakuje to trochę świadomości i dumy. Cieszymy się, że nauczyliśmy się w codziennych działaniach (warzenie, kucharzenie, warsztaty, wspólne projekty, wyjazdy, goście, ziomale, sąsiedzi) aktywnie kształtować kulturę kulinarną naszych czasów. Bo co to są „nasze czasy”? To nic innego jak to co dziś zjemy, wypijemy i to jak o tym będziemy rozmawiać.

Wracając do Hiszpanów. Zorganizowaliśmy spotkania i prezentacje ich Browaru w Katowicach i w Warszawie. W każdym z tych miast (!) dotarliśmy z informacją i zaproszeniem do ludzi znających ich kulturę, sztukę, język i taniec. Nie przepuściliśmy żadnej okazji by pokazać kraft. Pomachać i zaprosić na pierwszy łyk!

Do Hiszpanii jedziemy po to by utrzymać zdobyty już przyczółek na półwyspie. Hiszpański rynek jest bardzo ciekawy. Wart zainteresowania ze względu na wielkość (#3 w Europie, po Niemczech i UK) i na miejsce konsumpcji. 2/3 piwa w Hiszpanii wypija się wspólnie, poza domem. W tym lepsi są tylko Irlandczycy.

Kujemy póki gorące. To nie są zaproszenia na „za rok”. Wylatujemy już jutro!