Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

BGM#5

01/04

Premiera Salamander
Cranberry Sour Ale na
BGM5 North Side

Premiera SALAMANDER Cranberry Sour Ale na BGM5 – North Side

Miło było przyjąć tak wielu uczestników, zagranicznych gości BGM w Browarze i powymieniać się doświadczeniami z piwowarami. Wszyscy byli bardzo serdeczni i otwarci. Piwo łączy.

Beer Geek Madness rekordowy. Wiele opinii, że była to najlepsza edycja i najlepsza impreza dla beergeeków w Polsce. Wysoki poziom piw, bardzo dobra organizacja, dobre jedzenie i muzyka. Brawo!

Wśród premier nasz SALAMANDER Cranberry Sour Ale. Piwo zainspirowane piątą edycją BGM – North Side. To jest podróż na północ w formie mocniejszego kwaśnego piwa górnej fermentacji z dodatkiem soku żurawinowego. Mocny owocowy kwaśny styl (fruit sour ale). Mocny ekstraktem (jak na piwa kwaśne) – ponad 15 plato, mocny kwasem – zakwaszonego bakteriami kwasu mlekowego. Bardzo czysty kwaśny profil uzyskaliśmy poprzez użycie specjalnych szczepów bakterii kwasu mlekowego, skontrowany zbożową podbudową. Dodatek soku żurawinowego podkreślił ten kwaśny smak oraz nadał przyjemnej owocowości i charakterystycznej cierpkości. Okazał się, że to idealny dodatek w Sour Ale! Zapraszamy na pierwszy łyk!

Pod premierę serwowaliśmy precla z sosami zainspirowane tematem Beer Geek Madness 5 – North Side. Przysmak wikinga, deser północy, żurawinowa Walkiria, smak nordyckich fiordów to tylko niektóre określenia jakie się pojawiły. Sos serowy z żurawiną i chilli zagrały z piwnymi preclami.