Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

WRCLW – HRLM

12/02

Premiera Rye Baltic Porter, WRCLW-HRLM-POZNAŃ-WAWA

Premiera Rye Baltic Porter!

Porter bałtycki – styl, który robi wrażenie i z którego możemy być dumni. Tworzy piwny most z najlepszymi piwami z całego świata. Zaciekawił Holendrów, sprawił, że połączyliśmy siły, rozjechał się na 3 kontynenty. Czy osiągnęlibyśmy taki wynik (sprzedażowy) bez partnera? Pewnie nie, ale jakie to ma znaczenie. Cieszymy się sukcesem a to co robimy wzbogaca tylko polski kraft – nasze doświadczenie i wizerunek polskich piwowarów.

Gościem specjalnym był Erwin Klijn, człowiek który na co dzień buduje światowy rynek dla Jopena. Z olbrzymimi sukcesami. Spotkaliśmy się w trzech miastach, we WRCLW, Poznaniu i w Warszawie. Zapraszaliśmy miłośników piwa i historii. Wszystkich zainteresowanych łączeniem tradycji i nowofalowości, budowaniem wartości wokół lokalnej tożsamości i umiejętności łączenia jej z ekspansywnością. Poza piwem, to właśnie wydaje nam się ważne. Polski kraft może odegrać wielką rolę w budowaniu wizerunku naszych miast i kraju.

Więcej o piwie na https://100mostow.pl/jopen-rye-baltic-porter/

To był weekend gwiazd. W piątek bawiliśmy się w poznańskiej Piwnej Stopie. W fantastycznej atmosferze, którą niedawno docenił Ratebeer przyznając tytuł jednego z najlepszych piwnych barów na świecie. Potem BrewDog Warszawa, firmowy lokal kraftowej ikony i Best Brewery in Scotland 2016. Do dobrej zabawy dołożyliśmy kranoprzejęcia nasze i Jopena.

Zapraszamy na pierwszy łyk!

 

—–

 

Jopen to jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych browarów w Europie. Powstał 24 lata temu z misją odrodzenia browarnictwa w Haarlem. Odtworzył bardzo dziś popularnie historyczne piwa. W tym słynne piwo jopejskie – Jopen Koyt z recepturą z 1407 roku, którego nazwa wywodzi się od beczek piwa, których używano w średniowieczu właśnie w Haarlem (nie od jopki, czyli czapki). Jopen mocno wierzy w siłę lokalności i potraf uczynić ze swojej lokalnej tożsamości dobrze sprzedający się atut. Innym rarytasem jaki poznaliśmy był Hoppenbier (hops beer) – Belgian Ale – wyjątkowa reprodukcja piwa również warzonego niegdyś w Haarlemie. Jedno z pierwszych piw „na zachodzie”, w którym wykorzystano chmiel. Warzone według miejskich regulacji z roku 1501. Dziś #1 na świecie według World Beer Awards w 2016 roku.