Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Rum Love Festiwal

02/02

Barley Wine leżakowany
w beczkach po rumie
na Rum Love Festiwal

WRCLW Barley Wine leżakowany w beczkach po rumie – oficjalnym piwem Rum Love Festiwal

Zapraszamy na pierwszy w Polsce festiwal rumowy, na który szykujemy wyjątkowe piwo. WRCLW Barley Wine leżakowany w beczkach po rumie. Beczki z Jamajki, 8-10 letnie. Leżał w nich rum w stylu angielskim, pełny mocy, ciężki, używa się nawet określenia ostry (cynamon, ziele angielskie). Bardzo charakterny, idealny dla nas. Wyjątkowe piwo na pierwszy wrocławski Rum Love Festival już w czerwcu!

Bogactwo świata rumu zrobiło na nas wrażenie i przypomniało jaką drogę przeszliśmy w piwie. Zaczynając od jakże płaskich wyobrażeń o jego walorach. Sądzimy, że kraft może być ciekawy dla rumowych pasjonatów i ekspertów, że bacznie mogą obserwować to jak skutecznie rozszerzamy wyobrażenie o mono-smaku. Wszyscy zwróciliśmy uwagę, na to, że punkt wyjścia był podobny. Totalitaryzmy, nacjonalizacja i globalizacja sprowadziły piwo do percepcji jasne, pełne, zimne. Lata pracy całej branży sprawiły, że to się bardzo zmieniło. Analogia jest naprawdę silna, powszechne dodawanie coli do rumu jest jak picie piwa z sokiem. Ślepa uliczka.

Zostaliśmy partnerem Festiwalu. Od pierwszego spotkania łączy nas chęć rozsmakowania wrocławian i pokazania czegoś wyjątkowego. Festiwal zapowiada się imponująco. Karaiby w sercu Wrocławia 🙂 Dzięki nam z mocnym piwnym akcentem.
Pergola, dwa dni degustacji, szkoleń i warsztatów prowadzonych przez rumowych ekspertów z całego świata. Koncerty, regionalna kuchnia, cygara i to co dla nas ciekawe – pokazy barmańskie. Wspólnie z organizatorami przygotowujemy konkurs dla barmanów. Zaopiniujemy listę piw z myślą o stworzeniu receptury oficjalnego drinka Rum Love Festiwal 2017. Drink będzie mógł powstać z piwem lub bez. Ale już teraz można trzymać kciuki 🙂

Więcej o Festiwalu i kolejnych jego atrakcjach na www.facebook.com/events/243414656104239/