Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

ART#11

27/01

Warzymy z Naparbier.
Festiwal w Barcelonie
bierze ARTa w ciemno!

Warzymy z Naparbier

Wczoraj uwarzyliśmy ART#11. Ciekawe piwo, bo przecież wspólnie musieliśmy uznać, że pasuje jako owoc pierwszej polsko-hiszpańskiej współpracy. Wspólne piwo gotowe będzie na początku marca. Daty premier krajowych najszybciej na www.facebook.com/events/1851161988495976/

Naszymi gośćmi są Juan Rodriguez z Pampeluny i Beinat Gutierrez, NaparBCN. Zachwyceni miastem i wrocławskimi pubami. Przywieźli najlepsze piwa Naparbier, w tym leżakowany 18 miesięcy Avant-Garde Barley Wine BA. Otworzyliśmy też most kulinarny, mamy dania i przekąski, które łączą obie kuchnie. Na tym polu jesteśmy samowystarczalni. Michał Czekajło poznał kuchnie hiszpańską bo tam praktykował. M.in. w kultowej restauracji Arzak (www.arzak.info/en/). Szykujemy kilka niespodzianek.

Wspólne warzenie to coś wyjątkowego. Mało jest branż, w których coś takiego w ogóle można sobie wyobrazić. Piwowarstwo rzemieślnicze jest bardzo twórcze i otwarte. Dzięki takim projektom kraft jest bogatszy każdego dnia. A my we WRCLW idziemy jeszcze dalej. Pierwszym celem jest wzbogacenie piwnej kultury i jej promocja daleko poza krąg miłośników piwa. Ale dla nas ten projekt to okazja do promocji hiszpańskiej kultury i stylu życia. Będziemy starali się pokazać Hiszpanie, jej kulturę, film, taniec i język.

Przed nami Meet the Brewers i wspólne Tap Takeovers w Kontynuacji w Katowicach (www.facebook.com/events/1855037031420390/) oraz w Warszawie, w Chmielarni (www.facebook.com/events/1853106584928895/).

Wiadomością tygodnia było zamówienie organizatorów Barcelona Beer Festival 2017. Poprosili o 3 kegi w ciemno! 🙂 Wcześniej na #BBF17 zaproszono dwa nasze piwa. SALAMANDER Black IPA i WRCLW Schops. Najlepsza black IPA w Polsce, złotego medalistę w listopadowym Konkursie Piw Rzemieślniczych. I nasz wrocławski skarb, pszeniczny symbol miasta, odtworzony we wrześniu ur. po 250 latach. Mają nosa, wiedzą co dobre.

Hiszpania ma szanse być naszym 10 rynkiem eksportowym. Gdyby tak było, bardzo nasz to ucieszy. Mamy duży sentyment. Zanim założyliśmy Browar Stu Mostów przez rok mieszkaliśmy w Hiszpanii. Wiemy, że warto współpracować i inspirować się nawzajem. A to przecież dopiero początek 🙂

GoWRCLW!