Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

WRCLW – HRLM

21/01

Zapraszamy na premierę
Rye Baltic Porter i Piwny
Most z Jopenem

Zapraszamy na światową premierę Rye Baltic Porter!

Ułożony, wyczekany. Warzony w Haarlem w ramach Piwnego Mostu z jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych browarów kraftowych w Europie. Styl znany, dodatek żyta naszą wizytówką. Polished Black Gold.

Uwarzyliśmy porter bałtycki – nasze polskie, polerowane przez nas „czarne złoto” piwowarstwa – styl z którego możemy być dumni i który tworzy piwny most z najlepszymi piwami z całego świata. Polished Black Gold jest mocniejszą, pełniejszą wersję tego piwa dolnej fermentacji, które znane jest z bogatych nut czekoladowych, karmelowych i melanoidynowych. Dodatek słodu żytniego, oprócz znanej lekkiej pikantności i chlebowości, buduje aksamitną i lepką strukturę, potęgując odczucie w ustach. Wysoka słodycz kontrowana jest przez nuty palone i goryczkę uzyskaną z polskich chmieli – Iunga i Sybilla. Piwo degustacyjne, świetne aby się nieco rozgrzać w te zimowe wieczory oraz spędzić dłuższą chwilę nad wielopoziomowością tego trunku. Już dziś zapraszamy na pierwszy łyk.

Zapraszamy miłośników piwa i historii. Wszystkich zainteresowanych łączeniem tradycji i nowofalowości, budowaniem wartości wokół lokalnej tożsamości, umiejętności łączenia jej z innowacyjnością i ekspansywnością. To ważne w kontekście roli jaką polski kraft może odegrać w budowaniu wizerunku naszego miasta, regionu i kraju.

Oficjalna premiera przed nami. Wyjątkowo pasuje do niej określenie Światowa. Piwo sprzedane na 3 kontynentach. Płynie do Stanów i do Chin. Zapraszamy na Meet the Brewer. 9.02 Wrocław, 10.02. Poznań, 11.02. Warszawa. Szczegóły i tour’u już niebawem.