Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

ART#11

17/01

Warzymy z Naparbier. Potem Tap Takeover Katowice i Wawa

Zapraszamy na wspólne warzenie z Naparbier

Zapraszamy na Piwny Most z Naparbier, jednym z najlepszych browarów kraftowych w Hiszpanii. Warzymy w czwartek 26 stycznia, wieczorem oblewamy. Będzie możliwość spotkania z głównymi piwowarami – Juan Rodriguez z Pampeluny oraz Beinat Gutierrez, NaparBCN. Opowiemy o wspólnym projekcie. Na kranach tego wieczoru będziemy mieli hiszpańskie piwa, także o nich też będzie.

Damy radość geekom, ale ważnym celem jest wzbogacenie piwnej kultury i jej promocja daleko poza krąg miłośników piwa. Ten projekt to okazja do promocji hiszpańskiej kultury i stylu życia. Zapraszamy w tym momencie do współpracy. Rozważymy każdy pomysł prezentacji Hiszpanii, filmu, tańca czy języka. Planujemy też coś a la „most kulinarny”.

Będziemy opowiadać o wspólnym projekcie i jakościowym podejściu, rzemieślniczych wartościach, które sprawiają, że budujemy taki Most. Na kranach nasze piwa oraz perełki z Naparbier.

To pierwsza polsko-hiszpańska współpraca browarów. Historyczne wydarzenie dla polskiego kraftu. Hiszpański rynek wydał nam się bardzo ciekawy. Mało kto wie, że 2/3 piwa w Hiszpanii wypija się wspólnie, poza domem. Lepszym wynikiem mogą pochwalić się jedynie Irlandczycy. Stąd ochota by wspólnie promować takie spożycie. To jest marzeniem nie tylko nas we WRCLW. Wiele też wskazuje na to, że w tym roku Hiszpania prześcignie nas i będzie w konsumpcji piwa 3 rynkiem w Europie (po Niemcach, Wielkiej Brytanii). Konsumpcja na głowę jest wprawdzie połowę mniejsza niż u Polsce, ale spożycie rośnie o ponad 1 mln hl rocznie. Hiszpanie importują też 6,5 razy więcej piwa niż Polacy. Ponad 4,6 mln hl. Wspólne piwo to pierwszy akord naszego wejścia na rynek hiszpański. GoWRCLW!

Więcej na www.facebook.com/events/1851161988495976/