Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

300 km!

06/11

WRCLW i SALAMANDER
ze złotymi medalami
jubileuszowego KPR 2016

Podbiliśmy największy Konkurs Piw Rzemieślniczych w Polsce!

Złote medale otrzymały SALAMANDER Black IPA oraz WRCLW Rye RIS BA, brązowy dla WRCLW Roggenbier. To najlepszy wynik 300 km od komina! Browar znalazł się wśród trzech tylko, które zdobyły po dwa złote medale. Do tego cieszy sukces regionu – Dolny Śląsk na czele klasyfikacji medalowej. Fantastyczny weekend. Gratulujemy wszystkim!
W jubileuszowym Konkursie Piw Rzemieślniczych rywalizowały 324 piwa zgłoszone przez 83 browary, w 30 kategoriach.

SALAMANDER Black IPA zdobył złoto w kategorii Black IPA / Cascadian Dark Ale (14-22ºPlato). Kwestia nazewnictwa tej kategorii jeszcze przez pewien czas pewnie będzie budzić spory, ale ważne jest, że każdy wie, że chodzi o ciemne, a nawet czarne, mocno nachmielone ale.

WRCLW RYE RIS BA Series – złoto w prestiżowej kategorii Imperialny Stout / Porter (18- 30ºPlato). W skład której wchodził RIS, Barrel Aged RIS/Porter, Imperial Porter. To najmocniejsze, ciemne, mocno palone, mocno chmielone, piwo pod niemal każdym względem ekstremalne i dzięki temu tak cenione przez piwoszy. W tej kategorii zgłaszane były również piwa leżakowane z drewnem. Nagroda wstrzeliła się w trwający Weekend Stoutu na Długosza. Nie jest też tajemnicą, że znakomicie wpisuje się w rozpoczynający się sezon jesienno-zimowy.

WRCLW Roggenbier – brązowy medal w kategorii Piwo Żytnie. Tu rywalizowały: Roggenbier, Rye Ale oraz Rye IPA. Piwa, w których żyto gra pierwsze skrzypce. Żyto przez wieki było traktowane jako ubogi krewny pszenicy czy jęczmienia. Ostatnie lata pokazały jednak, że można zbudować na nim cały koncept na piwo.

Pełne wyniki na http://targipiwne.pl/konkurs-piw-rzemieslniczych/

Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom i organizatorom. Poznańskie Targi Piwne promować miały „piwną kulturę, historię i współczesny świat rzemieślniczego piwa” i wywiązały się znakomicie z tej roli. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny naszego stoiska. I do zobaczenia we WRCLW!