Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Top 4 RateBeer

31/10

ART#9 wśród Top 4
Berliner Weisse
wszechczasów

Top 4 Berliner Weisse wszechczasów wg. RateBeerc.com

Wcześniej #1 w Polsce Debiut Miesiąca PolskieMinibrowary, #1 w Polsce Kraft Miesiąca, aplikacja Polski Kraft, #1 na Il Piwo Ranking Berliner Weisse by Piktor. „Niesamowite osiągnięcie. Bez dwóch zdań, to piwo jest wielkim osiągnięciem polskiego piwowarstwa”. Takie opinie cieszą! Zapraszamy do lektury i własnych ocen – www.ratebeer.com/beerstyles/berlinerweisse/61/. Tych, którzy nie spróbowali – zapraszamy na pierwszy łyk!

Piwo ma bardzo niski ekstrakt, na poziomie 9%, zasyp złożony tylko z jasnych słodów – pilzneńskiego i pszenicznego. To pozwala na uzyskanie maksymalnej lekkości, tak charakteryzującej ten styl. Użyliśmy bardzo aromatycznych chmieli Citra, Galaxy i Topaz. Dodawanych tylko metodą late hopping. Połączyliśmy je tu z aksamitnością płatków owianych. Dodatek 30% płatków owsianych nadał piwu niesamowitej gładkości. Dzięki temu jest lekkie, ale nie wodniste. To lekkie piwo, zakwaszane bakteriami kwasu mlekowego. Dla Sour- i HopHeadów!

Obok jest jeszcze ART#8 Strawberry Berliner Weisse. Klasyczny Berliner Weisse, w którym kwaskowość wspaniale równoważy słodycz truskawek. Piękny przykład tego, co Polacy i Niemcy mogą zrobić działając razem. Efekt współpracy z berlińskimi Browarem BRLO. Dla wielu wzór berlinera i zarazem wzór piwa owocowego. Zdaniem Kuby z Beervolta „mocny kandydat na polskie piwo roku”.

Więcej na www.ratebeer.com/beerstyles/berliner-weisse/61/