Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

ART#10

06/10

Warzymy z Czarnym
Deszczem z dodatkiem
wyjątkowej kawy

ART#10 Coffee Milk Amber Ale

Drugie piwo z dodatkiem kawy w historii Browaru Stu Mostów. Tym razem Amber Ale z dodatkiem laktozy, prażonego ziarna kakaowca oraz wyjątkowej kawy. Do projektu zaprosiliśmy Czarny Deszcz – wrocławską, rzemieślniczą palarnię kawy. To zbiegło się z triumfem Filipa Kucharczyka z Czarnego Deszczu w kawowych Mistrzostwach Świata. Zdobył te prestiżowe trofeum w kategorii Aeropress. Do wspólnego piwa użyliśmy dokładnie tej samej kawy, z pomocą której Filip zdobył tytuł – Colombia Rio Negro. Profil sensoryczny niespotykany – w smaku to grejpfrut, zielone winogrono, landrynki z intensywną kwasowością, plus kremowy posmak w ustach.

O naszej kawie

Yellow Bourbon jest naturalną krzyżówką odmian Red Bourbon i Amarelo de Botacuto. Bourbon jest wynikiem selekcji przeprowadzanej przez francuskich botaników spośród ziaren jemeńskich kaw. Przeniesiony na brazylijskie plantacje i regularnie uprawiany uzyskał swój własny niepowtarzalny profil sensoryczny. Ziarna wyselekcjonowane do tej kawy pochodzą od 10 farmerów zamieszkujących sąsiedztwo miasteczka Rio Negro, w departamencie Huila, na południowym zachodzie Kolumbii. Kilkanaście hektarów wulkanicznej gleby z średnią temperaturą 20-25°C i 160 cm sumy opadów rocznie, to idealne warunki do uprawy kawowców. Story buduje dobrze jej unikalność. Wiadomo, że w dniu zbiorów farmerzy zostawiają wyselekcjonowane, dojrzałe wisienki kawowe na 18 do 24 godzin. Po tym etapie kawa jest myta i suszona przez 12-18 dni.

O naszych kawowych ekspertach

Czarny Deszcz to wrocławski projekt kawowy, który zajmuje się importem, wypalaniem i sprzedażą kaw klasy premium i specialty. Podejście mamy podobne, oni też bardzo dbając o rozwój świadomości i kultury picia kawy. Dają konsumentom możliwość uczestniczenia w parzeniu, porównywania i próbowania różnych kaw pochodzących od konkretnych plantatorów, rolników czy kooperatyw. Dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Szkolą baristów, tak by kawa, o którą ktoś dba na plantacji była dobrze traktowana do samego końca – przy zaparzaniu i serwowaniu.

Kawa dodawaliśmy wyłącznie metodą cold brew, tak aby zachować w maksymalnym stopniu jej aromat i świeżość. ART#10 Coffee Milk Amber Ale zadebiutuje już w środę 12.10. Od czwartku dostępny będzie w najlepszych pubach, restauracjach i kawiarniach. Zapraszamy na pierwszy łyk!

Więcej o premierze na www.facebook.com/events/173254286452046

Więcej o piwie >>>

Marka ART symbolizuje kreatywną kooperację. Tworzymy ją z ludźmi utalentowanymi i otwartymi na wymianę doświadczeń. Adresowana jest do ludzi kreatywnych i otwartych na nowe doświadczenie. Od początku buduje mosty pomiędzy ludźmi. Jest dobrą wizytówką rzemiosła.