Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Symposium EBC 2016

17/09

WRCLW pierwszym
polskim gospodarzem
Symposium EBC

Piwowarzy z całego świata we WRCLW

Premiera Schöpsa już we wtorek w Browarze Stu Mostów. Wśród gości uczestnicy sympozjum naukowców i technologów piwowarstwa z całej Europy. Oto plan premiery, na którą zapraszamy wszystkich wrocławian www.facebook.com/events/259654687702022

WRCLW pierwszym polskim gospodarzem Sympozjum European Brewery Convention (EBC), miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń naukowców i technologów piwowarstwa. Sympozja to – obok kongresów EBC – największe i najważniejsze wydarzenia w kalendarium spotkań świata nauki oraz specjalistów związanych z branżą browarniczą. W tym roku po raz pierwszy w blisko 70-letniej historii sympozjów wydarzenie to odbędzie się w Polsce. Miastemgospodarzem spotkania został Wrocław i jest to wybór nieprzypadkowy. Stolica Dobrego Piwa ma długą browarniczą tradycję, bogatą historię i ofertę kulturalną, było nie było jest Europejską Stolicą Kultury 2016. Goszcząc we Wrocławiu uczestnicy Sympozjum poznają Browar. Będziemy mieli okazję zaprezentować case „Browaru Stu Mostów project Planning and commissioning a craft brewery project in Poland”.

We wtorek wieczorem goście Sympozjum dołączą do uczestników premiery WRCLW Schöps, warzonego w oparciu o historyczną recepturę, której odtworzenia podjęliśmy się ponad rok temu we współpracy z Distelhäuser Brauerei.

Członkowie Brewing Science Group złożą wizytę na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym, który już od października zacznie kształcić studentów na pierwszych w kraju podyplomowych studiach piwowarskich.

Będziemy mieli okazję zaprezentować piwowarom z całego świata temat predestynacji Wrocławia („Importance of Wrocław on the Polish beer map”) oraz nasze doświadczenia we współpracy z wrocławską Alma Mater polskich piwowarów („Strategic alliance with Wrocław University of Environmental and Life Sciences”). W szczególności o praktycznych doświadczeniach naszych piwowarów, absolwentów Wydziału Nauk o Żywności UPWr, naszych wspólnych projektach badawczych, doświadczeniach programu praktyk jaki wspólnie rozwijamy.

Nie wyobrażamy sobie kształcenia przyszłych technologów piwowarstwa bez ścisłej współpracy z przemysłem. Wiedza akademicka daje solidne podstawy, ale to praktyka czyni mistrza, dlatego w programie studiów przewidzieliśmy kilkadziesiąt godzin zajęć praktycznych prowadzonych przez doświadczonych pracowników browarów, którzy są prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie – prof. Joanna Kawa-Rygielska z Katedry Technologii Rolnej i Przechowalnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego, kierownik studiów