Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Concept na Długosza

09/08

Rośnie oferta produktów
na bazie piwa, brzeczki,
słodów i młóta

3 km od komina

Podstawę lokalnej sprzedaży stanowi pieczywo na zakwasie, precle i musztardy łagodna oraz z chili. Pozostałe produkty będą dostępne, w krótkich seriach, liczonych raczej na kartony niż palety. Wszystko będzie skorelowane z harmonogramem produkcji w Browarze i w konkretnych gospodarstwach.

Michał sprowadza podstawowe produkty od znakomitych dostawców. Zna ich, jeździ tam osobiście. Jako wyjściowy produkt przywozimy np. aż 3 odmian mleka. Od krów polskiej odmiany Czerwonka oraz ras kulinarnych Jersey i Limousine. Z Łukaszowic, Grochowa i Obornik, Eko Jar. Z każdego robimy inny ser, każde inaczej się zachowuje, daje inne smaki. – Jesteśmy rzemieślnikami, ta filozofia jest we wszystkim co robimy. Kuchnia pubu jest taka sama jak piwo robione w browarze. Wszystko naturalne i jeden prymat – jakości. To sprawia, że wszystko to smakuje tu inaczej. Inaczej pachnie i dłużej utrzymuje świeżość – komentuje Michał.

Concpet zaprasza do eksperymentu. Takim super przykładem jest ketchup z buraka, który powstał 1,5 roku temu z czystej przekory Michała. Jest mocno kolendrowy. Używana kolendra ma opinię najlepszej na świecie, taką sprowadzają piwowarzy w Browarze. Jest lekko pikantny, octowy . Słodycz daje burak a nie cukier. Jedynym konserwantem jest ocet, nie ma polepszaczy, regulatorów, stabilizatorów. Od dawna klienci prosili o jego słoikowanie. Od dziś jest to możliwe. Będziemy słoikować dodatki. W tym kajmak – nasz stały dodatek do ciast i deserów. Za tydzień coś z agrestem, bo on pod koniec sezonu jest najlepszy. Zapraszamy by nam kibicować i obserwować unikalny asortyment.

Concept to miejsce opracowywania receptur dań na bazie piwa i produktów pochodnych produkcji browarniczej. Miejsce ciekawe dla piwowarów i dla kucharzy. Miejsce spotkań i bardzo prawdopodobnych kolaboracji specjalistów różnych dziedzin. Tego typu działania bardzo pomagają Browarowi.

Cały czas pokazujemy różnice między produktami masowym a produkcją rzemieślniczą. W pubie od początku dużo pieczemy i gotujemy. Teraz zwiększamy nasze możliwości praktycznej edukacji. Chcemy pokazać, że produkcja rzemieślnicza smakowo zachwyca. Chcemy pokazać, że najlepsze produkty nie wyglądają idealnie i nie są w pełni powtarzalne. Dla ludzi jest ciekawe, że sery fermentują zależnie od pogody. My to chcemy pokazać bo… kto raz poczuł różnice ten już zawsze szukał będzie rzemieślników.

Nie czujemy się pionierami. Obok wielu mini-browarów w Niemczech czy Anglii są piekarnie. Musztardy na bazie brzeczki są ciekawsza wersją znanych wszystkim musztard z dodatkiem piwa. Produkty są czymś naturalnym. Natomiast na nowy poziom chcemy wprowadzić współprace piwowarów z piekarzami i kucharzami. To ma przyśpieszyć rozwój kultury piwnej we WRCLW. Concept Stu Mostów ma przetrzeć szlak. Jak Browar.

A to dopiero początek 😉