Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Schops na WFDP!

03/06

Promocja Schopsa
na wrocławskim Rynku.
Europa na Widelcu!

To był debiut na wielkim ekranie!

Największy w Polsce kulinarny Festiwal promował Schopsa i największy w Polsce piwny Festiwal. To było niesamowite. Czuliśmy radość. Z faktu, że opowiadamy mieszkańcom o tym projekcie. I z tego, że robimy to na Rynku Kulinarnej Stolicy Polski. Miasta, które równie często nazywane jest Stolicą Dobrego Piwa.

Celem naszej prezentacji było pokazanie projektu. Odtworzenia piwa, który jest częścią historii i tożsamości Wrocławia. Faktu, że to w naszym mieście powstaje najwięcej w Polsce browarów rzemieślniczych, że piwo rzemieślnicze jest Najlepszym Dolnośląskim Produktem Roku (2015). Chcieliśmy pokazać, że piwo jest we WRCLW częścią dyskusji na temat smaku, że browarnicy działają wspólnie z producentami regionalnej żywności. Zaprezentowaliśmy Uniwersytet Przyrodniczy, jako najlepsze miejsce w Polsce by studiować produkcję browarniczą. I Siłę prężnego środowiska nowej fali browarników.

Wyzwaniem naszym było zaintrygowanie historią i wysiłkiem odtworzenia piwa sprzed 400 lat. Wszystkich przywitała Arletta. Agnieszka Wołczaska-Prasolik wzięła na siebie zadanie zaintrygowania historią i wysiłkiem odtworzenia piwa sprzed 400 lat. Chcieliśmy by ludzie nas oglądający zadali sobie pytanie: jak smakuje piwo sprzed 400 lat? Co znacz „pszeniczny symbol Wrocławia”? Co znaczy, że powraca? Piwo, o którym pisali kronikarze, historycy i poeci? Jako spiker wielu branżowych eventów świetnie sobie z tym poradziła. Grzegorz Ziemian zaprezentował wszelkie podjęte działania: zawiązanie projektu, pozyskanie znakomitych piwowarów, opracowanie receptury i próbne warzenie, korekty, prezentacja Schospa na konferencji „Trends in Brewing 2016”, palny promocyjne (Berlin, WFDP).

„Wehikuł smaku” – kulinarną wycieczkę zafundował nam szef kuchni Stu Mostów, uczestnik TopChefa, Michał Czekajło. Z myślą o widowni Michał przygotował pączki. Ciasta drożdżowe ze słodem, z nadzieniem kwaskowatym na bazie mleka, lecz słodkawe. Oprószone cukrem pudrem koloru zielonego z chmielu. To był pomysł, który w normalnych okolicznościach dałby nam bis. Tu organizacja była „jak w zegarku”, o bisach nie mogło być mowy. Sprawnie pałeczkę odebrali Ambasadorzy projektu, wybrani w 5 dzielnicach. Była Gosia Bartkowiak (Śródmieście), Kuba Zimny (Fabryczna) i Maciej Gąd (Stare Miasto). Wrocławianie poznali opinie Ambasadorów i wrażenia z rozmów o Schopsie w różnych środowiskach i wśród ludzi różnych pokoleń.

Agnieszka zaprosiła wszystkich do strefy wrocławskich browarów i punktu informacyjnego Schospa na 7. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa. Obok stanowiska Browaru Stu Mostów, od piątku do niedzieli będziemy prezentować projekt odtworzenia słynnego wrocławskiego Schöpsa. Czekamy na Ciebie! Piątek o 14:00, 16:00 i 19:00. Sobota 14:00, 17:30 (prezentacja na scenie kulinarnej) i 20:00. A w niedzielę o 14:00 i 16:00.

To nie koniec. Dr inż. Witold Pietrzak opowiadał o współpracy Uniwersytety Przyrodniczego z Browarem Stu Mostów. Mówił w kategoriach „strategicznej współpracy” nad stworzenie studentom oferty, która jeszcze bardziej wzmacnia dominującą pozycję UP we Wrocławiu na piwowarskiej mapie Polski. Przypomnieliśmy też, że przed nami lipcowe warzenie i wielka prezentacja Schopsa piwowarom z całego kontynentu, gościom Sympozjum European Brewery Convention i Brewing Science – 20 września.

Już dziś zapraszamy na Premierę. Naszym celem jest odtworzenie i uwarzenie we WRCLW jednego z najbardziej cenionych polskich piw, słynnego wrocławskiego Schöpsa. Symbolu i legendy WRCLW. Zaraz potem święto. Wielka degustacja historii naszego miasta! Wspólnie z Ambasadorami – Gosią, Piotrem, Maciejem, Kubą i Łukaszem będziemy informować o wszystkim co przybliża nas do premiery. Takie mosty – tylko we WRCLW. Kolejne informacje na www.facebook.com/events/259654687702022/

10-12 czerwca zapraszamy do naszego punku informacyjnego na esplanadzie Stadionu, na Festiwalu Dobrego Piwa. I na pierwszy łyk ART#8 Strawberry Berliner Weisse – piwa, które jest naszą bramą do Berlina i promocj Schopsa w Niemczech. Zaproszenie na www.facebook.com/events/274941336177750/