Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Berliner Weisse

18/05

Berliner Weisse!
Warzymy z berlińskim
browarem BRLO!

Coś dla Sour-Hedów!

Nasz ART+8 to Berliner Weisse. Połączyliśmy siły z ciekawym browarem – BRŁO z Berlina! Jak zwykle czerpiemy z obu stron to co najlepsze. To będzie mix niemieckiej tradycyjnej szkoły piwowarskiej, czyli historyczny styl jasnego, niezwykle lekkiego i orzeźwiającego niemieckiego piwa – v, fermentowanego z udziałem bakterii kwasu mlekowego, z nowofalowymi niemieckimi chmielami – Comet i Huell Melon oraz sezonowym polskim akcentem. Tu szczegóły już niebawem.

Berliner Weisse to zamglony, kwaśny, pszeniczny styl piwa o niskiej zawartości alkoholu, jest to regionalne, historyczne piwo z terenów północnych Niemiec, szczególnie Berlina, gdzie warzone jest od XVI wieku. Do końca XIX wieku było najpopularniejszym napojem alkoholowym w Berlinie – produkowało go aż 50 rożnych browarów! Dziś ta liczba zmalała zaledwie do 2, ale dzięki piwowarstwu rzemieślniczemu styl ten przeżywa swój renesans.

Czuje się pewną analogię do Schopsa, którego odtwarzamy pod latach tak wytrwale. Breslauer Schöps warzony był bardzo podobnie, od około 1550 roku. Piwo było przez co najmniej dwa stulecia uważane za czołowe w tej części Europy. Było symbolem Wrocławia. Podobnie jak Berliner Weisse, przyniosło miastu sławę i cieszyło się renomą w wielu innych miastach Polsk i Niemiec.

Równolegle z premierą będziemy na 7. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa szeroko informować na temat Schopsa. Przed nami też aktywna promocja Festiwalu w Berlinie. A to dopiero początek. Berliński Most zapowiada się bardzo ciekawie. Na finał prawdopodobnie równoległa berlińska premiera Schopsa. Szczegóły sukcesywnie na www.facebook.com/events/259654687702022/

Premiera ART#8 na 7. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa. Zapraszamy już dziś! Szczegóły na www.facebook.com/events/274941336177750/