Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Craft Bier Fest Wien

29/04

Reprezentujemy
Polskę na Craft Bier
Fest Wien 2016

Zapraszamy na Craft Bier Fest Wien!

Craft Beer Fest Wien odbywa się dwa razy do roku i uważany jest za prestiżowy. Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2014. Okazała się wielkim sukcesem. Od początku dużą ilość odwiedzających stanowią kobiety. Oferta i teraz pomyślana jest o wizytach całymi rodzinami (są na przykład kąciki zabaw dla dzieci). Bardzo dużo mówi się o różnicach pomiędzy piwem produkowanym rzemieślniczo a produkcją przemysłową. O kreatywności piwowarów. Mówi się, że craft podbija Wiedeń. Każda kolejna edycja to kolejny impuls dla gastronomii. Wśród gości są restauratorzy, w większej liczbie niż u nas w Polsce.

Dla nas ma Craft Beer Fest Wien być bramą do wejścia na rynek austriacki. Jest to czas wielu spotkań. Nawiązywania i podtrzymywania kontaktów handlowych. Przywieźliśmy trzy nasze flagowe mareki. WRCLW Hefeweizen, Pils, Roggenbier, Rye RIS i jego wersje leżakowaną Rye RIS Bourbon Barrel Aged. SALAMANDER AIPA, Pale Ale oraz Strong Witbier. Oraz dwa piwa z serii ART White IPA i warzony z Camba Bavaria ART Doppel Weizenbock German IPA.

Mamy za sobą już kilka bardzo udanych rozmów. Wiemy na pewno, że zostajemy w Wiedniu 🙂 Nasze piwa będą tu dostępne z 1 a może 2 miejscach. No i niespodzianka – wchodzimy na Słowacje. Po Czechach, Niemczech, Holandii są to dwa kolejne kraje z którymi uruchamiamy most. Piwa warzone we WRCLW stale sprzedawać będziemy w 5 krajach.

Jesteśmy jedynym polskim browarem na festiwalu (28-30.04). I tak po prawdzie to nasz pierwszy festiwal za granicą. Z dumą reprezentujemy nasze piwa i zapraszamy do WRCLW. Przypominamy, że ma 800 lat piwnej tradycji i nazywany jest Stolicą Dobrego Piwa w Polsce.

Festiwal jest bardzo międzynarodowa. Ciekawe jest też to, że organizatorzy ściśle współpracują ze swoimi odpowiednikami w Berlinie (Brewfest Berlin) i Budapeszcie (Fözdefeszt). Śmiejemy się, że w trójkę mogą zagrozić supremacji naszego Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa, którego siódma edycja już 10-12.06.