Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

ART#1

23/04

Otwarcie sezonu 2016
i powrót ART#1 Doppel
Weizenbock German IPA

Sezon 2016 uważamy za otwarty!

Sobota 23 kwietnia 2016 to wyjątkowa 500 rocznica ogłoszenia tzw. Bawarskiego Prawa Czystości – Reinheitsgebot. Historyczna norma prawna z zakresu browarnictwa. Przez wieki strzegła jakości i oddalała pokusy warzenia taniej. W dobie rewolucji warzenie tylko przy użyciu słodu jęczmiennego, wody, drożdży i chmielu uwiera naszych przyjaciół w Bawarii. A nam Polakom pozwala tworzyć piwa nierzadko ciekawsze niż w Niemczech.

Prawo Czystości jest symbolem, o którym warto pamiętać w czasach, w których globalizacja i uprzemysłowienie piwowarstwa wypaczyło pojęcie prawdziwego piwa. Dlatego postanowiliśmy właśnie tego dnia Otwierać Sezon. W tym roku zrobimy to wyjątkowo hucznie. Jak co roku zapraszaliśmy wszystkich naszych partnerów by myśleli o tej dacie i wspólnie namawiali tysiące wrocławian na dobre piwo. Data jest dobra!

Na kranach i w ofercie trzy nasze marki. WRCLW Hefeweizen, Pils, Roggenbier, Rye RIS i jego wersja leżakowana w beczkach po Bourbonie. SALAMANDER Pale Ale i American Wheat. Marka ART zaprosiła na długo przez wszystkich oczekiwanego ART#1 Doppel Weizenbock German IPA.

Przed nami majowy i debiut naszego drugiego piwa warzonego z Cambą. IPL to odpowiednik IPA wśród Lagerów. Przedstawimy ten styl w czerwonej odmianie, z karmelową podbudową, z chmieleniem niemal identycznym jak w ART#1 Doppel Weizenbock German IPA. To niemieckie chmiele, takie jak Saphir i Mandarina Bavaria. Możliwość porównania tych dwóch piw i stylów to kolejna niespodzianka jaką przygotowaliśmy. Zapraszamy już dziś na pierwszy łyk!