Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Miesiąc Stoutu!

08/04

WRCLW Rye RIS leżakowany z kawą
i skórką kawowca

Oto pierwsze atrakcje Miesiąca Stoutu

Odbiliśmy właśnie pierwszą beczkę smakowych Rye RIS’ów. Z kawą i cascarą. Tu wykorzystując metodę „cold brew” dodaliśmy kawę do Rye RIS’a. Nuty kawowe są wręcz stworzone do RIS’a, a dodatek suszonej skórki z owocu kawowca (Cascary) zapewnia owocowe nuty rodzynek, śliwek i jabłek. Zapraszamy na pierwszy łyk!

Słodkość Russian Imperial Stoutu dobrze jest czasem złamać czymś kwaśnym. Za tydzień Rye RIS z dodatkiem owocu który powoduje zwiększenie pijalności, ale także nadaje wspaniały aromat 🙂 który świetnie łączy się z nutami czekoladowo-kawowym. To za tydzień, już od czwartku 14.04

A tydzień później coś zupełnie innego. Też owoc, ale suszony, który wędziliśmy. Te świeżo uwędzone na drewnie dębowym suszone nadają Rye RIS’owi wspaniałej owocowości, złamanej aromatami dymu dębowego, który kojarzy się z nutami dymu ogniska wraz z lekkim aromatem wędzonki.

A to dopiero początek. Kwiecień miesiącem 100uta! 🙂 W każdy kolejny weekend stoutowego kwietnia zaprezentujemy coś nowego. Kolejne niespodzianki 21 i 28 kwietnia. Szykujemy też specjalną ofertę na długi majowy weekend.

Równolegle wrócił do oferty i rozjechał się po puchach i restauracjach WRCLW Rye RIS. Wybrany nie tak dawno drugim najlepszym RIS’em w Polsce. Oto mapa dobrych miejsc https://100mostow.pl/piwnamapa/

W sklepach jest również wersja leżakowana w beczkach po Bourbonie, bez dodatków smakowych. Z uwagi na duże zamówienia wersji butelkowej lany leżakowany Rye RIS dostępny jest tylko na Długosza. To pierwszy Barrel Aged w historii Browaru.