Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

ART#5 IPA

11/03

Pierwszy łyk warzonego z Pizza Boy
Brewing ART Imperial Apricot IPA

Smakujemy efekt pierwszej polsko-amerykańskiej piwnej kooperacji!

Za nami premiera ART Imperial Apricot IPA. Piwa warzonego wspólnie z piwowarami z Pizza Boy Brewing, Pensylwania. Taki projekt był realizowany po raz pierwszy w Polsce.

Uwarzyliśmy we Wrocławiu wyjątkowe i bardzo trudne piwo – mówi Mateusz. Mocne piwo górnej fermentacji, ma wysoki ekstrakt, jasną barwę i ogromną ilość amerykańskiego chmielu. To wszystko w wytrawnej wersji było infuzowanej puree morelowym ze słynnym chmielem Falconer’s Flight, również w astronomicznej ilości. Piwo godne pierwszej w historii współpracy polskich i amerykańskich piwowarów.

Falconer’s Flight® to mieszanka starannie dobrany najlepszych odmian chmielu uprawianego w północnozachodnich stanach, szczególnie takich odmian jak: Simcoe, Citra, Amarillo, Sorachi Ace i corocznie zmieniające się dodatki chmieli eksperymentalnych. Dlatego ten chmiel nigdy nie jest taki sam. Stosunek poszczególnych odmian jest testowany i dobierany przez amerykańskich chmielarzy, tak, aby nadać piwu na zimno bardzo intensywnych nut łączących aromaty owoców tropikalnych, cytrusowe, ziołowo-trawiaste. Falconer’s Flight jest wręcz stworzony do IPA.

Piwo świetnie przyjęto i uznano za godne pierwszej w historii współpracy polskich i amerykańskich piwowarów. Obejrzyjcie film, w którym nasi bohaterowie opowiadają o piwie. Albert mówi dlaczego to piwo było bardzo trudno uwarzyć.

 

 

Pizza Boy Brewing to medaliści World Beer Cup 2014 w kategorii experimental beer. Mają ponad 250 świetnie ocenianych piw w dorobku i doświadczenie, którym przyjechali się podzielić. Amerykanie są motorem piwnej rewolucji. To oni robią najwięcej najlepszych piw na świecie, to oni wyznaczaj trendy. Słyną z najlepszych IPA na świecie, a Imperial IPA to jest swoiste ukoronowanie amerykańskiego snu o wyśmienitym piwie.

Piszemy historię. Takiego piwa i takiej współpracy w Polsce jeszcze nie było. Tego typu projekt jest przykładem jak bardzo różni się rzemieślnicze podejście w browarnictwie od masowo produkowanych piw. U nas jest otwartość, spotkanie, wymiana doświadczeń. Eksperymentujemy, inspirujemy naszą kreatywność, po to żeby zaoferować wyjątkowy smak.

Zapraszamy na pierwszy łyk. Wrocławska premiera już dziś wieczorem! Oto mapa miejsc, w których można spróbować ART Imperial Apricot IPA: https://100mostow.pl/piwna-mapa/