Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

ART z Food Think Tank

21/02

Wracamy do korzeni wraz z
kolektywem Food Think Tank

Warzymy piwo pod marką ART

Marka ART symbolizuje kreatywną współpracę ludzi utalentowanych i otwartych na doświadczenie. Po raz kolejny buduje mosty pomiędzy środowiskami, stylami pracy. Wszystko kręci się wokół smaku, piwa, jedzenia i dialogu. Tego typu projekt jest czymś bardzo charakterystycznym dla odradzającego się piwowarstwa rzemieślniczego.

Łączymy siły by edukować w kwestii smaku

Łączy miłość do Dolnego Śląska. Nasze piwa otrzymały tytuł Dolnośląskiego Produktu Roku. Razem stawiamy na lokalne, naturalne, autorskie, to co daje radość ludziom i zmienia świat wokół nas.
Spotkaliśmy się by przedstawić prace piwowara platformie rzemieślniczej Food Think Tank. Sami zaś byliśmy ciekawi jak powstaje wsad do piwa, które niebawem wspólnie uwarzymy. Warunki były polowe. Mateusz warzył, opowiadał i czarował. Chyba pierwszy raz w takich warunkach. Rozmawialiśmy o jedzeniu, o tym jak łączyć jedzenie z piwem. Pewni jesteśmy, że efekt naszych rozmów przypadnie niebawem do gustu beer geekom, smakoszom, foodies, i wszystkim, którzy spragnieni są wyjątkowych kulinarnych doznań.
Kolejne spotkanie już 25-go. Będziemy warzyć już na serio. W Browarze. Zapraszamy!

Browar Stu Mostów & Food Think Tank

Dużo nas łączy. Najważniejszym celem Food Think Tank jest szeroko rozumiana edukacja – pozyskiwanie i udostępnianie wiedzy. Fundacja łączy specjalistów różnych branż a wielość perspektyw pozwala im zupełnie inaczej spojrzeć na jedzenie. W tym kolektywie każdy jest równy, każdy jest fachowcem w swojej dziedzinie, dodatkowo każdy ciągle uczy się od innych nowych specjalizacji,poszerzając swój indywidualny rozwój. Nie są kopią. Nie są kuchnią molekularną, Nordic Food Lab, Cook it Raw, chociaż zagraniczna prasa ma z tym jeszcze problem. Nazywają się Food Think Tank i mają swój nurt kulinarny. Nazwali go KORZEŃ.

Kuchnia KORZEŃ

To nurt badawczo-gastronomiczny,oparty na eksperymentalnej pracy fundacji Food Think Tank. Łączy on w sobie korzystanie ze starych technik kulinarnych, takich jak wędzenie, suszenie, kiszenie, zasalanie, gotowanie pod ziemią, ze współczesną wiedzą kulinarną oraz postępem technicznym.Kuchnia Korzeń bazuje na pracy z naturalnymi, nieprzetworzonymi produktami,pochodzącymi z lokalnych upraw lub najwyższej jakości źródła. Respektują wiedzę naukową i świadomość kultury kulinarnej kształtującej się na przełomie 21 wieków. Wracają do korzeni, przebogatej kultury i kreują nowe spojrzenie na jedzenie. Food Think Tank chroni i bada to, co naturalne i tradycyjne, jednocześnie zachowuje postawę otwartości i zamiłowania do eksperymentów. Datę marcowej premiery ogłosimy po warzeniu, na które jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Pub Browaru czynny jest od południa. My zaczniemy nieco wcześniej.