Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Wieki Test RIS’ów

07/01

Urodzinowy WRCLW drugim
najlepszym RIS’em w Polsce

Wielki test fantastycznych RIS’ów i WRCLW Rye RIS #2 w Polsce!

Z każdym dniem coraz lepszy! Na podium w ślepym teście 10 najlepszych RIS’ów w Polsce. Oceniało 3 sędziów PSPD – Artur Napiórkowski, Adam Szewczyk i Michał Jaskólski. Certyfikowani sędziowie PSPD namawiali: „pijmy RISy! Fajnie, że browary rzemieślnicze robią ten styl, bo potrafią go zrobić dobrze”.

Pełny test na https://youtu.be/8sgbENoadFY

 

 

Russian Imperial Stout to styl dla poszukujących nowych doznań. Piwo wybitnie degustacyjne. Nieprzejrzyście ciemne, do warzenia używa się zadziwiającą ilość składników – dużą ilość słodów, które muszą nadać bardzo wysoki ekstrakt, sporą dawkę chmielu, równoważącą pełny i słodowy smak, charakterystyczne jest także długie fermentowanie i leżakowanie – tak, aby niespiesznie dojrzało i zharmonizowało swój bogaty bukiet.

Browar Stu Mostów zaprezentował ten klasyczny styl w nieco odnowionej aranżacji – z dodatkiem słodu żytniego, który zwiększa treściowość, podwyższa nieco gęstość tego piwa, dzięki czemu wydłuża cieszenie się niesamowitym smakiem i aromatem. Intensywność doznań obejmują nuty czekoladowe i kawowe, które z subtelnym dodatkiem akcentów karmelowych wraz ze sporą ilością alkoholu kojarzą się z najlepszymi pralinami. Aromaty suszonej śliwki to wynik długiego leżakowania piwa, gdzie nabiera szlachetnych cech. Mimo tych intensywnych doznań WRCLW Rye RIS jest bardzo harmonijny i aksamitny. Wyśmienite piwo do degustacji w chłodniejsze zimowe wieczory – rekomenduje Mateusz Gulej, Piwowar w Browarze Stu Mostów.