Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Udany rok w Mieście Dobrego Piwa

14/12

Urodziny Browaru Stu Mostów i
podsumowanie roku w mediach

Wrocławskie media o Urodzinach

„Browar Stu Mostów świętuje udany rok i prezentuje urodzinowe piwo” i „Wrocław znów pełni ważną rolę na piwnej mapie Polski” – w tym duchu piszą o naszych urodzinach media.

Potwierdzamy. Bilans roku jest znakomity. Wrocław rozwija się szalenie dynamicznie, dając nam pierwsze miejsce w Polsce pod względem ilości piwnych inicjatyw. Mamy najlepszy festiwal, imprezy, eventy, pokolenia ludzi, którzy znają się na piwie, znakomitych fachowców i naukowców. Piwo rzemieślnicze zostało po raz pierwszy wybrane Dolnośląskim Produktem Roku 2015. 23 tysiące osób, które widziały browar i poczuły rzemieślniczą filozofię działania, 145 miejsc, w których można kupić nasze piwa, 3 kwitnące marki, 15 udanych premier. Znakomicie przyjętych i ocenionych. 15-ty jest urodzinowy RIS, który sprzedaliśmy przed premierą.

Po roku możemy powtórzyć: Browar Stu Mostów powstał by wskrzesić najstarsze w Polsce tradycje browarnicze. Ale powstał też z naszej tęsknoty za jakością piwa. Za satysfakcją z tego co się robi, za lepszym, prostszym i wolniejszym nieco życiem. W którym ważna jest świadomość smaku. Tak to czuliśmy i tak czujemy cały czas. Oto przypomnienie uroczystego otwarcia sprzed równo roku – https://youtu.be/BB-pqM-CSs8

 

 

Oto pierwsze relacje mediów. „Rok temu do tej piwnej rodziny dołączył założony przez Arlettę i Grzegorza Ziemian Browar Stu Mostów. W chwili otwarcia był to pierwszy otwarty po latach klasyczny rzemieślniczy browar we Wrocławiu. Premiera pierwszych piw warzonych w tym miejscu miała miejsce roku temu, 11 grudnia. Od tego czasu jego marki WRCLW, Salamander i ART zdobyły uznanie nie tylko w naszym mieście. Sam browar gości regularnie wrocławskich piwowarów, rzemieślników, kucharzy i producentów regionalnych produktów, wspiera wiele lokalnych inicjatyw, organizuje degustacje i pokazuje podczas wycieczek po browarze produkcję piwa „od kuchni”. We wrześniu 2016 roku będzie gościł uczestników Symposium EBC 2016, czyli największego branżowego spotkania naukowców i technologów piwowarstwa.”.

Więcej w tekście Rafała Zielińskiego na łamach Gazety Wyborczej – http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19326547,browar-stu-mostow-zaprasza-na-swoje-pierwsze-urodzinyi-na-nowe.html#ixzz3tznzpLDG 

„Browar Stu Mostów to pierwszy po latach klasyczny rzemieślniczy browar we Wrocławiu. Tuż po otwarciu zyskał w branży określenie browarnicze Ferrari. Bilans pierwszego roku jest imponujący. 3 marki, 14 premier i 14 sukcesów [WRCLW Rye RIS to piętnaste piwo uwarzone na Długosza].

Piwa WRCLW z tytułem Dolnośląskiego Produktu Roku 2015. WRCLW Dunkelweizen był oficjalnym piwem Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. SALAMANDER Hoppy Violet Potato Lager z pierwszym dla Polski medalem na The Brussels Beer Challenge 2015.

Marka ART i warzone w kolaboracji z wrocławskimi artystami Neo-Nówki piwo White IPA – jest bohaterem największej w Polsce kampanii promującej piwne rzemiosło poza gronem stałych jego miłośników. Browar eksportuje piwo warzone we Wrocławiu do Czech i Niemiec. Warto też wspomnieć, że założyciele browaru otrzymali tytuł Ludzi Roku 2014 we Wrocławiu w konkursie naszego portalu [tuWroclaw].

– Skoncentrowaliśmy się na jakości. Zbudowaliśmy super team. Połączyliśmy masę ludzi, wiele miast i kilka krajów, historie z niesamowitym potencjałem współczesnych. Przyciągamy kolejne pokolenia piwowarów, rzemieślników, kucharzy i producentów regionalnych produktów. Współdziałamy. Mamy nadzieję, że to dopiero początek – puentują z uśmiechem Arletta i Grzegorz Ziemian, założyciele Browaru Stu Mostów.

– Browarnicy Stu Mostów na stałe zmienili piwny krajobraz Wrocławia. Są wrocławscy w najlepszym tego słowa znaczeniu. Szanujemy ich za niezwykle profesjonalne podejście do biznesu i olśniewający wręcz marketing. To co powstaje na Długosza obserwuje i przepraszam za słowo, benchmarkuje, cała branża. Najważniejsze jednak jest to, co w butelce – i w tym przypadku jedynym właściwym komentarzem jest chapaux bas. Sprzedawanie tego piwa to wielka przyjemność – stwierdza jeden z handlowych partnerów Browaru Stu Mostów.”

To fragmenty relacji portalu tuWroclaw.com – http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclawski-browar-stumostow-swietuje-udany-rok-i-prezentuje-urodzinowe-piwo,wia5-3273-26881.html

WRCLW Rye RIS miał szalenie udaną premierę. Ustanowił kilka rekordów. Jest pierwszym piwem Browaru tak mocno reglamentowanym, pierwszym, które sprzedaliśmy jeszcze przed premierą. Wielka praca i wielka nagroda od wrocławian, którzy podchwycili nasze marzenia i czekają na nasze piwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Piwo made in Wrocław Browar eksportujemy do Niemiec i Czech. Podbija także wiele kultowych miejsc w całej Polsce. Tylko w samym Wrocławiu Browar Stu Mostów dostarcza piwo do 82 miejsc. Na Dolnym Śląsku to liczba 96. Patrząc na Polskę – 145. Wspólnie rozszerzamy granice kraftu.

Taki to początek za nami. Trzymajcie kciuki bo pomysłów i energii nie brakuje.

GoWRCLW!