Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

100 Most Creative! :)

28/11

ART White IPA w Katowicach. Neo-Nówka. Spodek i
Kontynuacja

ART Party – Kontynuacja

Setki ludzi, w tym osoby, które nie przyszłyby do nas gdyby nie promocja podczas Gali. Wszyscy pod wrażeniem starszej Pani, która poprosił o małe „ich piwo” i usidła kapitalnie odnajdując się w gorącej atmosferze pubu. W ogóle świetna promocja wydarzenia, konkurs, hostessy, zaproszenia, ulotki rozdawane przed Spodkiem. Radość i gratulacje.

Kontynuacja to pierwsza marka multitapu, która wyszła poza WRCLW. Wielki ambasador piwnych wrocławskich tradycji i ambicji. Neo-Neonówka to pierwszy wrocławski kabaret. ART+4 White IPA to piwo łączące w sobie dwa style – American IPA oraz Witbier. Nietypowe, bo godzi ze sobą dwa wielkie piwowarskie światy. Wspólnymi siłami udało się połączyć Kraft z Kabaretem. Czerpiąc z nich to co najlepsze, w piwie rześkość i chmielowa moc American IPA połączona z intensywnością aromatów pomarańczy i cytrusowej kolendry Witbiera, w atmosferze sobotniego After Party – profesjonalizm i klasa za jaką mogliśmy przyjąć setki zainteresowanych kraftem ludzi i wyjątkowe emocje jakich dostarczyli nam wszystkim kabareciarze. Neo-Nówka w ten sposób obchodzi 15-lecie swojego istnienia.

Oto dla przypomnienia dwa filmy ze wspólnego warzenia:

 

 

 

 

Mieliśmy okazję pokazać Radkowi, Michałowi i Romanowi cały proces produkcji piwa w browarze rzemieślniczym. Wyjaśnić czym różni się prawdziwe piwo od tego warzonego w browarach przemysłowych. Od etapu śrutowania słodu aż po fermentację i leżakowanie piwa. Leżakował też Mietek, a Luśka spijała nam brzeczkę z kotła warzelnego. Wszystko jest nagrane 🙂 Na koniec przy użyciu termocukromierza sprawdziliśmy ekstrakt naszego piwa White IPA. Na 15-lecie Kabaretu Neo-Nówka miało być piwo o ekstrakcie 15 % wagowych. Każdy procent ekstraktu na każdy rok występów estradowych.

Od tego czasu trwa prawdopodobnie największa promocja kraftu wychodzącą poza krąg wieloletnich miłośników rzemieślniczego piwa. W trakcie występów ludzie dowiadują się, że piwo robione przez rzemieślników trudno porównać do tego co „podawane jest w środkach masowego przekazu”, jak mawiał swego czasu Janek Pietrzak – masowego przeczyszczania. Sam profil Neo-Neonówki liczy więcej fanów niż wszystkie kraftowe profile razem wzięte. Trasa jest bogata. I to powinno szalenie nas wszystkich cieszyć.

Dwa pozornie nie pasujące do siebie światy – kabaretowy i piwnego kraftu, mogą czerpać od siebie bardzo wiele. Polski Kabaret jest czymś unikatowym na skalę światową, podobnie jak polska fala wolnego piwowarstwa. Idziemy jak burza. Wymieniamy doświadczenia, uczymy się od siebie łączenia styli estradowych, czy styli piwa. To co robimy sprawia nam wielką radość.

Dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie byli na „15-leciu” – informacja. Od nowego roku ruszy druga część trasy. Warzymy na tę okoliczność, spokojnie, spokojnie, rzemieślniczy to znaczy dobrze zaplanowany 🙂 Będą niespodzianki. A widzów z WRCLW zapraszamy po raz kolejny do sali Narodowego Forum Muzyki. Bilety dostępne na www.biletynakabarety.pl 

Dla wszystkich, którzy nie byli w sobotę w Kontynuacji galeria.