Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Most SAKSONIA – WRCLW

20/11

Saksonia – WRCLW networking i biesiada z lokalnymi produktami

Networking z regionalnymi produktami

Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze EUROPA FORUM 19.11 zaprosiło do Browaru Stu Mostów 40 szefów niemieckich firm zainteresowanych nawiązaniem kontaktów z regionalnymi producentami wokół Wrocławia. Goście w większości pochodzili z graniczącej z Polską Saksonii. Spotkanie było z założenia networkingowe. Biesiadną część zorganizowaliśmy my. Szefował Michał Czekajło.

Atmosfera była luźna. Goście z Niemiec zwiedzali Browar, dowiedzieli się dużo o historii piwa we WRCLW i na temat tego, czym różni się podejście rzemieślnicze od przemysłowego. Potem podejeliśmy ich 4-daniową kolacją. Podano m.im. jesiotra pieczonego z esencją z jeziora i kruszonką ziołową (talerze otrębowe), zupę z polskich jabłek z brzeczką piwną i kozim serem; danie główne: kotlet barani z ziemniakiem pieczonym w śmietanie z kminkiem oraz schab złotnicki z kością z ciap kapustą i sosem piwnym 🙂

Udało nam się odkryć nietuzinkowe i zaskakujące połączenia smaków, które powstały z mariażu zarówno polskich jak i niemieckich produktów regionalnych, ekologicznie certyfikowanych. Proste a wyszukane. Tradycyjne acz nowocześnie. Furorę zrobił baran z drezdeńskiego Vorwerk Podemus, oczywiście świnia złotnicka, jesiotr z Milicza, korffowskie ziemniaki ze Stoszowa, jadalny recycling od piwowara. A na deser można było zjeść również własny talerz – toć w pełni strawny. Jak się domyślacie autorstwa Michała. Do tego lały się świetnie dobrane piwa. Po kolacji była już tylko integracja i networking.

Jako laureat tytuł Dolnośląski Produkt Roku 2015 staraliśmy się by spotkanie było otwarte i nastawione na rozmowy z kwiatem dolnośląskich producentów. Zapraszaliśmy. Staraliśmy się zaprezentować naszych kolegów wszystkim gościom. Organizatorzy wyrazili na to zgodę. Także było to bardzo oficjalne. Sądzimy, że warto być fizycznie na tego typu spotkaniach, z ochotą na rozmowę i z wizytówkami w rękach. Będziemy się starali pomóc tym którzy przybyli by te kontakty utrzymać.

Więcej o naszym sukcesie na https://100mostow.pl/blog/2015/09/01/piwa-browaru-produktem-roku/