Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Dla Beergeeków!

11/11

SALAMANDER
nagrodzony na Bruksela
Beer Challenge 2015

Bruksela Beer Challenge 2015 nasz!

Wybraliśmy konkurs, który jest rozpoznawalny oraz ma globalny zasięg, należy do czołówki światowych imprez tego typu. Nie mając doświadczenia w tego typu rywalizacji chcieliśmy wskoczyć na głęboką wodę. Belgia to przecież też jedna z ojczyzn piwa i jeden z najbardziej zróżnicowanych rynków piwnych, z długą historią i tradycją. Konkurs to rywalizacja z bardzo renomowanymi browarami. Liczba zgłoszeń przekroczyła w tym roku oszałamiającą liczbę 1100 piw z 30 różnych krajów.

Piwa były oceniane przez 79 międzynarodowych sędziów, którzy oceniali piwa w poszczególnych stylach punktując je pod względem parametrów jak barwa, smak, aromat, zgodność ze stylem.

Podczas degustacji wszystkie piwa są pogrupowane zgodnie ze stylami. Nasz beergeek’owy SALAMANDER Hoppy Violet Potato Lager zdobył srebrny medal i był najlepszym piwem w kategorii American-style Pilsner. To kategoria lager, czyli piwo technicznie trudne do zrobienia, szczególnie dla młodego browaru. Dodatkowo, „American” podkreśla najmodniejsze w ostatnich latach podejście w piwowarstwie. Cieszy nas, że piwo uwarzone na nietypową imprezę jak Beer Geek Madness może zbierać laury na tak prestiżowym konkursie.

Oto przypomnienie relacji z wrocławskiej premiery SALAMANDER Hoppy Violet Potato Lager:

 

 

Lager, czyli istota niemieckiego piwowarstwa, ale w kraftowym wydaniu. Zacierany z dodatkiem fioletowych ziemniaków, uwydatniających bogaty dodatek niemieckich oraz amerykańskich odmian chmielu. Orzeźwiający, nietuzinkowy, warzony specjalnie na BGM, od Beergeeków – dla Beergeeków! Wysoce pijalny lager. W smaku wyczuwalna jest szlachetna, ziołowo-żywiczna goryczka. W aromacie łączą się tradycyjne nuty chmielowe – trawiasto-ziołowe, znane z najlepszych niemieckich pilsów, oraz owocowo-cytrusowe, charakterystyczne dla nowofalowych piw amerykańskich. Polskie piwo nagrodzone na Bruksela Beer Challenge 2015!

Celem konkursu Bruksela Beer Challenge 2015 jest promocja jakości piwa i zachęcenie do zdrowej konkurencji w branży. Organizatorzy wychodzą z założenia, że rynek idzie w kierunku piw stylowych i to jakość będzie czynnikiem decydującym w zdobywaniu lojalność miłośników piwa i w ekspansji na nowe rynki. Nagroda Bruksela Beer Challenge stanowi uznanie osiągnięć Browaru i pozwala posługiwać się medalem – znakiem jakości przyznawanym przez grono ekspertów. Czekamy na oficjalne potwierdzenia. Wielu mówiło nam, że Bruksela Beer Challenge otwiera niejedne drzwi na nowych rynkach. Szalenie się cieszymy.

Konkurs odbył się w Antwerpii w dniach 5-7 listopada w hotelu Elzenveld. Wyniki ogłoszono dzień później w liczącym 182 lata City Brewery De Koninck. Więcej szczegółów, w tym pełna lista międzynarodowych sędziów na:

http://www.brusselsbeerchallenge.com/sites/www.brusselsbeerchallenge.com/files/media/BBC2015-Presskit-EN_0.pdf