Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Most WRCLW-WAWA

21/10

Warszawa i WRCLW Roggenbier, który przyciąga tłumy!

Dziękujemy i zapraszamy do WRCLW!

Patrząc z perspektywy Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa – warszawski jest mały i klimatyczny, ale niewątpliwie ma swoją energię i atuty. Już po raz drugi odbył się na Legii. Ma być organizowany, co pół roku. Kwietniowa edycja przyciągnęła około 15 tysięcy uczestników, tym razem pewnie dość podobnie.

Byli chyba wszystkich, którzy dziś mieszkają w Warszawie a serce zostawili we WRCLW. Zrobiliśmy piwny most – przywieźliśmy wszystkie nasze marki. Był WRCLW Pils i Roggen, który w Warszawie ma wyjątkowe grono swoich sympatyków. SALAMANDER AIPA, Pale Ale, powracający Wheat Porter. Był Hoppy Violet Potato Lager – warzony na Beer Geek Madness. Premierowo ART White IPA – owoc współpracy z wrocławskim kabaretem Neo-Nówka i specjalne leżakowane dwie beczki ART Nigredo Chocolate Mint Foreign Extra Stout. Oczywiście poszły szybciej niż zapisanie tych słów.

Festiwal rozpoczną się w czwartek świetnymi prelekcjami Bartka Nowaka, Małe Piwko i Michała Janiaka, Małe Piwo. W piątek wieczorem ciekawa dyskusję na temat „Recenzja sponsorowana na blogu” prowadzili Tomasz Kopyra, Michał Kopik, Jakub Niemiec. W sobotę Michał „Docent” Maranda, PolskieMinibrowary.pl referował najnowsze fakty „polskiej sceny kraftowej”, w tym dynamicznie rosnącą ilość browarów. Tu warto zwrócić uwagę, że warszawski Festiwal stał się miejscem debiutu kolejnego wrocławskiego browaru rzemieślniczego. Warsztat Piwowarski to projekt Marusi, Agnieszka Wolczaska-Prasolik. Witamy i do zobaczenia w Poznaniu i na Szlaku. Więcej o Poznańskich Targach Piwnych i Wrocławskim Szlaku Piwnym już niebawem.

Dziękujemy za odwiedziny i wspaniałą atmosferę do samego końca. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Opinie i sprzedaż dały nam dużo radości. Nie minął rok a mamy tu naprawdę duże grono sympatyków. Zaskoczyło nas jak wielu warszawiaków ma w naszej ofercie swoje ulubione style. Roggenbier chyba najwięcej. Jak to ktoś kiedyś przewidział – „żytnie, które przyciągnie tłumy”. Pozdrawiamy już z WRCLW. Wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu! 😉