Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

ART White IPA

07/10

Premiera ART White IPA warzonego z artystami z Neo-Nówki

Premiera ART’a i before jubileuszowej trasy!

Uwarzyliśmy wspólne piwo pod marką ART, czyli marki gdzie kooperujemy z ludźmi kreatywnymi. Spotkaliśmy się, aby pokazać, że piwo to nie tylko napój, ale również symbol tworzenia różnych środowisk i sektorów kreatywnych. Jest to projekt, który ponownie podkreśla różnice pomiędzy dużymi browarami a browarami rzemieślniczymi naszego typu. W dużych browarach nie byłby mowy o tego typu projektach. Dziś spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Neo-Nówki. Debatowaliśmy, uzgodniliśmy szczegóły, umówiliśmy się na wspólne warzenie, warzyliśmy to piwo razem a efekt jest wyjątkowy.

 

 
Pochodzimy z Wrocławia a Wrocław craftem stoi. Uznaliśmy, że Dlaczego by nie łączyć sił, dlaczego nie tworzyć czegoś wspólnie? Zrobiliśmy to i efekt jest znakomity. Zapraszamy na premierę i befora trasy jaką nasze wspólne piwo zrobi po całej Polsce. Będzie fajnym prezentem dla fanów Kabaretu, z okazji jubileuszowej trasy. Na 15-lecie Kabaretu Neo-Nówka piwo o ekstrakcie 15% wagowych. Każdy procent na każdy rok występów estradowych.

Wspólne piwo jest też próbą pokazania wielu jak kraft się rozwija i że nie muszą pić tylko piw koncernowych. Że piwo może mieć smak. Nawet wiele smaków. Więc jest też w naszym projekcie pewnego rodzaju misja. Chcemy pokazać, że piwowarstwo rzemieślnicze nie zamyka się we własnym środowisku.

„Fajne jest to, że można tworzyć coś zupełnie nowego. Ja nawet nie miałem świadomości, że tworzenie piwa, to taki niesamowity proces twórczy, że paleta barw tworzenia piwa jest aż tak szeroka” – mówił Michał Gawlińsk, z Kabaretu Neo-Nówka. „Pokażemy wielu nowym ludziom, że piwo może mieć smak. Kubki smakowe przyzwyczają się do innych fajnych smaków, więc też jest tu też pewnego rodzaju misja. I pokazanie, że Polak potrafi. Czego dowodem jest Browar Stu Mostów, który robi fantastyczne piwa. To nie jest przypadek, że tu warzymy” – Radek Bielecki. Radek Bieleceki mówił, że chciałby „żeby ludzie którzy będą mieli kontakt z tym piwem zaciekawili się. Spróbowali i zastanowili się po co, jakie to fajnie, że ktoś coś takiego zrobił”

Pracując razem z Neo-Nówką zauważyliśmy wiele punktów styczności. Po pierwsze nasza lokalność. Pochodzimy wszyscy z Wrocławia lub okolic. Tutaj budujemy nasz Browar, Neo-Nówka też jest bardzo wrocławska. Po drugie kreatywność. Chłopaki, par excellence, to artyści. W piwowarstwie to też jest bardzo często widoczne. Nasze receptury są autorskie. Kreujemy je w taki sposób aby każde piwo było inne od poprzedniego. Po trzecie, pasja i konsekwencja. Gratulujemy Neo-Nówce jednego i drugiego. Spotykamy się już niebawem w Narodowym Forum Muzyki i na after party w Kontynuacji.

Potem najważniejsze jest aby piwo, które wspólnie uwarzyliśmy dotarło do jak najszerszej grupy osób. Dzięki trasie koncertowej będziemy w stanie promować piwa rzemieślnicze oraz rzemieślnicze podejście do produkcji nie tylko piwa do bardzo szerokich grup. Będzie to 15 największych miast w Polsce i inne najbardziej liczące się multitapy, które to piwo będą serwować zaraz po występie Kabaretu. Wszelkie daty, gadżety i bilety na www.sklep.neonowka.pl

Ta współpraca jest na pewno szansą na promocję nie tylko naszego Browaru ale także i Wrocławia oraz rzemieślniczego podejścia do produkcji piwa. Trzymajcie kucki. Szczegóły na bieżąco.