Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Mity Ciemnego Piwa

11/07

Lipiec Miesiącem Piw Ciemnych i zapowiedź wyjątkowego piwa

Lipiec Miesiącem Piw Ciemnych

Zaplanowaliśmy ciekawe degustacje. Na kranach 8-10 w lipcu będzie można spróbować piw z londyńskich browarów FOURPURE, ORBIT BEERS oraz The KERNEL, w tym ich słynnej Black IPA – bardzo ciemnego, delikatnie opalizującego, mocno chmielonego piwa z rodziny India Pale Ale.

Holenderskiego browaru JOPEN, w tym Hoppenbier – podwójnie chmielone piwo górnej fermentacji, o ciemno pomarańczowym kolorze serwuje nam dawkę chmielowych i cytrusowych aromatów oraz typowe dla stylu drożdżowe nuty.

Bawarskiej CAMBY: Wilderer Weisse Dunkel – ciemna wersja klasycznego weizena, Imperial Black IPA – India Pale Ale w wersji ciemnej i na dodatek imperialnej. I na deser Hop Gun – brown ale, umiarkowanie wysycone, bursztynowe piwo, w którego aromacie doszukać się możemy karmelu, rodzynek i delikatnej cytrusowości. W smaku dominuje nuta suszonych owoców, karmelu, ziół i cytrusów. Mitem jest to, że piwa ciemne są kaloryczne, tuczące, usypiające, mocne i rezerwowane na zimę. Pokażemy, że piwa ciemne mogą być bardzo różne, mieć barwę jasno-bursztynową, czerwoną, brunatną, brązową do ciemnych niczym kawa.
Zapraszamy na pierwszy łyk!

Wydarzeniem miesiąca będzie niesamowita wrocławska kolaboracja. Wraz z Czarnym Deszcze stworzyliśmy ART’a jakiego WRCLW nie widział. To będzie piwo dolnej fermentacji, do którego na 2 etapach dodaliśmy wyśmienitej kawy „Peru-Elmer Pena” spod znaku wrocławskiego Czarnego Deszczu. Niewielką część kawy dodaliśmy po zakończeniu procesu gotowania z chmielem, ale znakomita większość powędrowała do leżakującego piwa, gdzie wykorzystując metodę „cold brew”, czyli „zimnego parzenia” kawy, uzyskaliśmy niepowtarzalny aromat i smak wyśmienitej kawy – w piwie!

Dodatkowo podczas warzenia dodaliśmy laktozy – cukru mlecznego, który nie ulega fermentacji przy użyciu drożdży piwnych, dzięki czemu buduje wyższą pełnie w gotowym piwie. Zastosowanie drożdży dolnej fermentacji spowodowało, że aromat i smak kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty, a samo piwo charakteryzuje się odpowiednią dla lagerów rześkością.

Zapraszamy na pierwszy łyk i spróbowanie jak smakuje idealne połączenie doskonałej kawy i wyśmienitego piwa!

Marka ART firmuje kreatywną kooperację. Piwo stworzyli utalentowani ludzie, otwarci na wymianę doświadczeń. To piwo adresowana jest do ludzi kreatywnych i też otwartych na nowe doświadczenie. Jest dobrą wizytówką kraftu i tego co potrafimy zrobić razem, jeśli sumujemy talenty i możliwości. Premiera połączy miłośników rzemieślniczego piwa i pasjonatów parzenia prawdziwej kawy.

Oto ramowy plan:

  • 16.07 – wraz z Czarnym Deszczem zapraszamy na prapremierę w pubie Browaru Stu Mostów
  • 17.07 – oficjalna wrocławska premiera w najlepszych kawiarniach, pubach i restauracjach WRCLW!
  • 18.07 – dostępne w promieniu szerszym niż 30 km „od komina”
  • 23.07 – wrocławska premiera wersji butelkowej w sklepach (wcześniej dostarczymy tylko HoReCa)
  • 24.07 – wersja butelkowa dostępna w innych regionach Polski

Zapraszamy już dziś. Na pierwszy łyk!