Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Degustacje z baristą

02/07

Alternatywne wtorki, piwne dygresje, kawa
i Michał Matwiejczuk

Zapraszam na wyjątkowe degustacje.

Prowadzi Michał Dygresja Matwiejczuk. W każdy wtorek lipca zapraszamy od południa. Od 12:00 KAWOWA ALTERNATYWA – parzona będzie ta sama kawa (czarny deszcz coko) różnymi metodami alternatywnymi. Zaczęliśmy od aeropress (30.06), przed nami drip (7.07), chemex (14.07), french press (21.07). Na zakończenie wszystkie cztery metody dostępne jednego dnia (28.07). Od 12:00 będzie dostępny też cold brew z tej samej kawy.

W każdy wtorek wieczorem o godzinie 19:00 zapraszamy na PIWNE DEGUSTACJE. Cel sformułowaliśmy bardzo ambitnie – zachęcić do opisywania doznań smakowych. Jest to absolutny klucz, ważny początek. Większość ludzi jest zablokowana, pyta barmanów i bardziej wprawnych znajomych „co czujesz”. Naszym celem jest odważyć Państwa, tak by samodzielnie nazwać odczucia smakowe. Są subiektywne, zatem to naprawdę kwestia przełamania a nie doświadczenia i sensorycznego talentu.

Degustacja odbywają się przy barze, w szkle sensorycznym. Degustujemy od 3 do 5 różnych piw, po 200ml. Wszystko ma formę luźnej rozmowy z wyciąganiem wniosków. Oceniamy piwa pod względem barwy, pienienia, aromatu, smaku, konsystencji i posmaku. Degustacje trwają 45-60 min. Liczba osób jest określona, powinno w nich uczestniczyć od 4 do 7. Degustacje są płatne, od 30-40 zł. Rezerwacje przyjmujemy na Evenea.

Lipiec jest w Browarze Stu Mostów Miesiącem Piw Ciemnych. Z tej okazji nowe piwa na kranach 8-10 i niespodzianka w postaci kolejnej premiery. Szczegóły już niebawem. Zapraszamy na pierwszy łyk!