Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

WRLCW odkrywa swoje mosty

23/06

WRLCW odkrywa swoje mosty

MOSTY opowiadają o historii Wrocławia. – Była to też szansa opowiedzenia własnej historii. Wrocławowi, Polsce, Europie i całemu światu – powiedział Chris Baldwin, kurator ESK 2016 i dyrektor artystyczny Mostów. Jednego dnia w różnych częściach miasta zrobili to artyści, amatorzy, performerzy i zwykli mieszkańcy, motywem przewodnim wszystkich działań były MOSTY. Gratulujemy. To był fantastyczny weekend. Wielki potencjał został uruchomiony.

Bramy Browaru Stu Mostów są otwarte dla wszystkich, których inspiruje historia WRCLW i poszukiwanie tożsamość, w sposób radosny, otwarty, z nastawieniem na kooperację. Creative Wrocław is Happy! 😉

Razem bawiliśmy się na oficjalnym after party projektu MOSTY. Kameralnej, zamkniętej imprezie z udziałem organizatorów i wykonawców. W radosnej atmosferze. Piwem wieczoru premierowy SALAMANDER uwarzony dokładnie na finał programu MOSTY oraz WRCLW Dunkelweizen – oficjalne piwo 6. Festiwalu Dobrego Piwa. SALAMANDER – marka stworzona by cieszyć się życiem i rozszerzać nasze horyzonty. Symbol otwartości i dzielenia się. I WRCLW – marka, która ma wzmocnić naszą tożsamość, klasyka w nowych aranżacjach.

* * *

W ramach projektu MOSTY na 27 przeprawach zaaranżowano wydarzenia artystyczne, w tym koncerty, przedstawienia performance czy słuchowiska teatralne. Twórcami tych przedsięwzięć byli przede wszystkim młodzi mieszkańcy miasta, którym pomagają profesjonalni artyści. W przedsięwzięcie zaangażowało się około dwóch tysięcy osób.

Nasze największe emocje poruszyły trzy wydarzenia. Na Moście Pokoju, Zwierzynieckim i Gen. Sikroskiego, gdzie odbył się spektakl o ludziach mieszkających we Wrocławiu i San Sebastian.

Grupę studentów ASP zainspirował. Stworzyli replikę Mostu Zwierzynieckiego, która przemierzała WRCLW na ludzkich barkach. A Most Pokoju zamienił się w pawilon wystawienniczy. Poszczególne segementy tego pawilonu nawiązywały do czasów Festung Breslau, kiedy to przeprawa był ozdobiona metalowymi przęsłami. W pawilonie można było zobaczyć wielkoformatowe zdjęcia Wrocławian przedstawiające ich w różnych okresach życia. Był chyba pierwszym zwiastunem weekendu. Przygotowania obserwowaliśmy już od środy.

MOSTY są zapowiedzią ESK 2016. WRCLW w 2016 r. obejmie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury wraz z hiszpańskim San Sebastian. Ten most będziemy budowali razem.

Oto foto relacja:

Źródło: http://wf1.xcdn.pl/files/15/06/20/837069_01_34.jpg http://kulturaonline.pl/mosty,we,wroclawiu,ozyly,na,jeden,dzien,zdjecia,tytul,artykul,21124.html http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/projekt-mosty-niezwykle-wydarzenie-artystyczne-we-wroclawiu/r7wz9n http://wroclaw.gosc.pl/gal/spis/2553980.Mosty http://wroclaw.gosc.pl/gal/spis/2554015.Most-Grunwaldzki http://wroclaw.dlastudenta.pl/lokale/?act=show_impreza&idi=148943

 

Poniżej zdjęcia mostów bohaterów minionego weekendu i ich codzienny urok.