Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Erasmus Student Network WRCLW

18/05

Pierwsze spotkanie, zwiedzanie, pierwszy łyk!

Erasmus Student Network WRCLW

Gościliśmy zagranicznych studentów programu Erasmus. Zaczęliśmy od browarniczej tradycji miasta, pokazaliśmy czym różni się produkcja rzemieślnicza od przemysłowej. Opowiadaliśmy o naszych piwach, planach, odpowiadaliśmy na wiele pytań. Przyszli ludzie otwarci, ciekawi nas i WRCLW, do którego przyjechali na rok. Zapraszamy serdecznie. Drzwi Browaru są dla Was otwarte.

Jeśli ktoś nie był lub planuje pokazać browarnicze tradycje i pierwszy po latach rzemieślniczy browar – zapraszamy na krótki film. Został on opublikowany w dniu Waszej wizyty, a nakręcony przez Simona Martina, walijskiego blogera w czasie 6. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

 

 

 

Erasmus Student Network (ESN) to ogólnoeuropejska sieć organizacji studenckich zajmujących się wspieraniem i rozwojem programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza programu Erasmus wśród studentów na własnej uczelni oraz opieką nad studentami zagranicznymi przyjeżdżającymi w ramach tej wymiany.

Wszystkie sekcje organizacji działające na uczelniach w Polsce tworzą platformę narodową – ESN Polska. Jej celem jest wspieranie i rozwój sekcji, współpraca między członkami pochodzącym z różnych miast a także wymiana wiedzy i doświadczeń przy organizowaniu różnych eventów. Najważniejszymi projektami realizowanymi przez ESN Polska są: Ogólnoeuropejski Konkurs Fotograficzny dla Studentów Discover Europe, zawody sportowe ESNOLYMPICS, SocialErasmus & Erasmus in Schools oraz ESNcard. Codzienną praktyką odwiedzanie ciekawych miejsc, które pozwalają zrozumieć nas Polaków, poznać naszą tożsamości. Dynamizm i kreatywność dziś.

Pokazywaliśmy wszystkie nasze mareki – WRCLW, Salamander i ART. Nasi goście opowiadali o swoim programie. O wrażeniach z podjęcia nauki w Polsce, o programach oferowanych przez konsorcja uczelni, coraz bardziej bardzo interdyscyplinarnych studniach i idei uczenia się przez całe życie.

Więcej o wydarzeniach w Browarze na http://100mostow.pl/kalendarz/ Więcej o naszych piwach na https://www.facebook.com/BrowarStuMostow/app_132562649599. A oto foto relacja ze Zwiedzania Browaru Stu Mostów przez Erasmus Student Network WRCLW